Wyrok we wtorek 30 maja usłyszał 65-letni głownianin, który w ubiegłym roku proponował poznanej w internecie czternastolatce rozdziewiczenie.

Rozprawa ws. pedofila z Głowna. Jest wyrok.
Na chwilę przed wyłączeniem jawności rozprawy ws. pedofila z Głowna. Sędzia SR w Zgierzu Adam Zieliński. Fot. Elżbieta Woldan-Romanowicz

Skazany został na trzy miesiące pozbawienia wolności i dwa lata jej ograniczenia poprzez obowiązek wykonywania prac społecznie użytecznych przez 2 lata w wymiarze 20 godzin miesięcznie. Ma też zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz kontaktowania się z osobami poniżej 15 roku życia.

Wyrok nie jest prawomocny, ale jeśli się uprawomocni – będzie stanowił finał bulwersującej sprawy z września 2016 r., która głośnym echem odbiła się nawet w mediach ogólnopolskich.

Przypominamy, że 64-letni wówczas Ryszard W. za pośrednictwem portalu społecznościowego nawiązał kontakt z 14-latką z powiatu koluszkowskiego. Najpierw posługiwał się fotografią młodego amerykańskiego aktora, by po nawiązaniu kontaktu przyznać się dziewczynce do swojego prawdziwego wieku i wyglądu, a także rozpocząć składanie propozycji z podtekstem seksualnym.

14-latka powiadomiła o tym rodziców, a ci zawiadomili policję. Gdy w sprawie niewiele się działo, poruszona zdarzeniem rodzina postanowiła działać na własną rękę.

Więcej o tej sprawie przeczytasz w najnowszym numerze Wieści z Głowna i Strykowa.

1 komentarz

  1. Sędzia który jest w innych sprawach karnych bardzo sprawiedliwy. Nie znam innego sędzi o takim szerokim nabyciu wiedzy i przemyślenie we wszystkich kierunkach mogące być może, fakty.