W piątek, 14 lutego, przed Sądem Rejonowym w Łowiczu zapadł wyrok przeciwko kierowcy, który spowodował tragiczny wypadek, w wyniku którego bardzo poważnych obrażeń doznała Katarzyna Stańczyk z Lenartowa.

fot. OSP Bobrowniki

Do tragicznego w skutkach wypadku, po którym Kasia zapadła w śpiączkę doszło 15 listopada 2018 roku na pasie autostrady A2 w kierunku Poznania na wysokości Dzierzgówka. Auto, którym podróżowała jako pasażerka, musiało zatrzymać się z powodu utrudnień na drodze, a wtedy w tył auta uderzył tir i przygniótł osobówkę do ciężarówki znajdującej się przed nią. 

Wyrokiem sądu kierujący tirem Leszek H. został uznany winnym spowodowania wypadku w ruchu lądowym, którego następstwem jest ciężki uszczerbek na zdrowiu. Wymierzono mu karę roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na 2 lat próby. 

Dodatkowo otrzymał on zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres roku. Musi również tytułem częściowego zadośćuczynienia wypłacić kwotę 3 tys. zł na rzecz Pawła I. (kierujący samochodem, w którym pasażerką była Kasia) oraz 10 tys. zł na rzecz poszkodowanej Katarzyny Stańczyk. Wyrok jest nieprawomocny. 

Więcej o tym tragicznym wypadku, procesie i o tym, jak wyrok odebrała rodzina Kasi Stańczyk – przeczytasz już dzisiaj w Nowym Łowiczaninie.

Kasia Stańczyk obiecuje, że się nie podda

Kasia Stańczyk wybudziła się ze śpiączki

Cała szkoła budzi Kasię!

7 komentarzy

 1. Z ubezpieczenia firmy przewozowej powinna być dla poszkodowanej renta dożywotnia.

 2. Wybaczcie ale… myśle, że kara więzienia nie jest aż tak istotna. Bardziej dla tej Pani są ważniejsze teraz pieniądze na jej rehabilitacje. 10 tys. to stanowczo za mało. Wiezienie w niczym nie pomoże a już wypracowane przez niego pieniądze tak….

 3. “został uznany winnym spowodowanie wypadku ” – warto przed publikacją przeczytać tekst i wyeliminować błędy.

 4. Wyroki za spowodowanie wypadków są śmieszne. Kierowca na kacu ma dłuższy zakaz, niż gość co prawie zabił wiele ludzi.

  • To nie takie proste!

   Nie usprawiedliwiam tu nikogo tylko zauważ – ten na kacu jest zazwyczaj SWIADOMY tego, że jeszcze jest pijany. A ten, który spowodował wypadek najczęściej zrobił to NIECHCĄCY.

   • Zgadzam sie..mysley że chłop nie chciał nikomu zrobić krzywdy. Napewno nie jest mu łatwo z taką łatka. Jak całe życie jeździł to teraz ciężko bedzie mu znalesc robote za sensowna kase bez prawka.nie bronie go. Ale popatrze na to że chłop zrobił to Nieumyślnie. I nie porównujcie do tego co jechał nawalony czy z narkotykami. Bo on wie co robi.