Jedną z najważniejszych zmian w przegłosowanej dzisiaj, 28 lutego na sesji Rady Powiatu Łowickiego uchwale zmieniającej budżet powiatu, jest przeznaczenie 132 tys. zł na wykonanie dokumentacji projektowej remontu III piętra szpitala w Łowiczu oraz Izby Przyjęć.

W konsekwencji można spodziewać się daleko idących zmian na oddziale pediatrycznym.

Jakich zmian należy oczekiwać? Na III piętrze szpitala miałby powstać oddział pediatryczny z 14 łóżkami dla chorych starszych dzieci. Na I piętrze zostałoby 9 łóżek dla młodszych dzieci (obecnie jest 21), ale po remoncie byłaby możliwość, żeby w tym miejscu nocowały też ich matki.

Remont na Izbie Przyjęć na parterze szpitala ma natomiast być wykonany pod kątem „odzyskania” przez szpital kontraktu na ratownictwo medyczne – o co szpital zamierza się starać.

Szpital w Łowiczu. fot. archiwum NŁ
Szpital w Łowiczu. fot. archiwum NŁ

3 komentarze

  1. Pokoje dla matek to fikcja. Kazda mama czy tata spi na brudnej podlodze przy lozku dziecka. Moim zdaniem tez powinna byc sala dla mam karmiacych wylacznie piersia lub przynajmniej wygodny fotel w sali. Na 30 letnich krzeslach lub na podlodze trudno karmic niemowle. Potrzebny tez pokoj socjalny dla rodzicow, gdzie mozna podgrzac jedzenie czy zrobic kawe. Personel dobry chociaz uslyszalam od pielegniarki do innej mamy jak mowila ze ma chude mleko w piersi. Koniecznosc doszkolenia.?

  2. Cały personel do wymiany,te stare pielęgniarki nie nadają się do niczego,traktują maleństwa jak kawalek drewna,zupełnie bez uczucia,dopiero na zwrócona uwagę stają pod siebie,cały łowicki szpital to jedna wielka komuna i warunki jak w epoce kamienia łupanego.

  3. Proponuję najpierw zmienić personel na pediatrii i podejście do małych pacjentów, którzy traktowani są jak worki z ziemniakami a nie chore istoty, które trafiły tam z konieczności!!! Podobnie jak rodzice, którzy nie są tam na wakacjach tylko czuwają w trosce o swoje dzieci! Brak mi słów co się tam wyprawia, brak szacunku, totalna ignorancja i niejednokrotnie bezczelność. Kochani rodzice, jeśli to możliwe, omijajcie ten syf szerokim łukiem!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.