Uczniowie klas ósmych szkół podstawowych oraz klas trzecich gimnazjalnych będą mieli w środę, 20 marca okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych / ponadpodstawowych z terenu powiatu łowickiego.

XIX Powiatowe Targi Edukacyjne odbędą się w sali restauracji „Szkiełka” na Błoniach.

Targi edukacyjne na Szkiełkach w Łowiczu, rok 2017
Targi edukacyjne na Szkiełkach w Łowiczu, rok 2017

Przedstawiciele szkół z naszego rejonu będą prezentować się na przygotowanych przez siebie stoiskach w godzinach od 9.00 do 15.00. Organizacyjnie będzie wyglądało to podobnie, jak w latach poprzednich. Poszczególne szkoły będą miały wyznaczone przybliżone godziny wizyt w sali restauracji – po to by nie stworzyć zbyt dużego tłoku, w przypadku, gdyby wszyscy zechcieli odwiedzić targi o tej samej godzinie.

Na miejscu działać będzie również stoisko przygotowane przez łowickie starostwo, gdzie dostępne będą zbiorcze informatory o szkołach i placówkach oświatowych powiatu na rok szkolny 2019/2020.

Odbywające się w latach poprzednich targi edukacyjne cieszyły się dużym powodzenie i to nie tylko z tego względu, że uczniowie mieli okazję „urwać się” z jednej czy dwóch lekcji. Poszczególne szkoły dosłownie prześcigały się w pomysłach jak zachęcić uczniów do tego, by kontynuowali naukę właśnie u nich.

Targi z 2017 roku:

Targi edukacyjne dla gimnazjalistów [zdjęcia]

1 komentarz

  1. Promocja szkół trwa ,ale dziwię się, że dziś tylko liceum i technikum ! A w zawodowych brak. Ludzie maja wysokie aspiracje aby ich dzieci z 2 skończyłu technikum czy liceum , ale nie wiem jaką mają motywację ? Papierek, czy to wszystko w życiu ? Czy wiedza i praktyka ? Jak można być dobrym elektrykiem po technikum jak 1 praktyk , jak można być dobrym fryzjerem po 1 miesiącu praktyk …………Technikum to zawód obserwator niby wie ,ale nic nie umie .

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.