Zwycięzcę pierwszej tury wyborów na burmistrza Łowicza – Krzysztofa Kalińskiego oraz zdobywcę drugiego miejsca – Jakuba Wolskiego, zaprosiliśmy do udziału w debacie przed II turą wyborów, którą zorganizujemy w naszej redakcji.

Będzie ona transmitowana on-line, podobnie jak przed II rurą wyborów 4 lata temu, odbędzie się bez udziału publiczności.

Przeprowadzimy ją w przyszłym tygodniu, szczegóły ustalimy ze sztabami wyborczymi obu kandydatów. Obaj przyjęli zaproszenie.

 

 

28 komentarzy

 1. Kolejna kadencja Pana Kalińskiego to prawdopodobnie kolejne Tesca, Lidle, może Piotra i Pawła załatwi dla Łowicza, może tym razem coś francuskiego Auchan, Carrefour, a może E.leclerc’a bo jeszcze nie ma, a jest niezbędny dla mieszkańców. To jest kpina i parodia Panie Biedronka

 2. PiS nie może dogadać się z Siewierą bo to byłaby klęska ludzi Kalinowskiego. Tyle im obiecał i już podzielił stanowiska wiec nie godejta.

 3. Szkoda, że Pan Mariusz nie wygrał, bo potrzebna jest prawdziwa zmiana. Może uda się komuś z łowickiego.pl za 5 lat wgrać wybory burmistrzowskie, ale teraz przynajmniej będzie w radzie miejskiej bardzo dobra opozycja!!! Koalicja z PiS jest niestety nie możliwa ze względu na wyborców łowickiego.pl (PO i SLD), a z Kalińskim nie wchodzi w grę, bo Pan Mariusz krytykował go przez cztery lata podczas sesji i kampanii, co znalazło uznanie w oczach jego wielu wyborców. Panie Mariuszu, niech się Pan nie poddaje. Niech lowickie.pl znajdźcie właściwego kandydata na burmistrza i wybory za 5 lat są Wasze!

 4. Siewiera nie jest z PO i może zawierać koalicje z kim chce. Podobnie większość radnych z Łowickiego.pl.

 5. No to kupię sobie popcorn, colę i zasiądę oglądać – jak Kalin rozjeżdża Wolskiego 🙂

 6. Dobrze byłoby gdyby Kaliński dogadałby się z Siewierą. Wtedy PiS poszedłby w Łowiczu w odstawkę. Powstałaby w mieście stabilna koalicja, a pisowcy za 5 lat mogliby pisać, że marzy im się Łowicz.

 7. Bratkowiczanin

  Masz rację Anonim Pan Wolski może zmienić oblicze Ratusza. Już widzę Pana K. na stanowisku skarbnika miasta, zna się na tym, bo przygotowywał biznes plan pewnego przedsięwzięcia za który zainkasował niezłą sumkę. Pan G. może zostać wiceburmistrzem wszak znana mu jest tematyka społeczna, przez kilka miesięcy był kierownikiem pewnej placówki w Łowiczu (wypłaca renty i emerytury rolnikom). Czy Pan Wolski ma na tyle silną pozycję w strukturach PIS -u, że będzie w stanie samodzielnie decydować o zmianach personalnych w Ratuszu?

  • Nawet jeśli będzie marionetką PISu i będą zmiany personalne to tylko w ratuszu, może niektórym się nawet należą. Nie zapominajcie, że burmistrz realizuje uchwały rady miasta i tu należy się martwić, czy aby dobrych radnych wybraliśmy. To oni będą decydować na co pieniądze dać, czy pozwolić coś sprzedać/zbudować itd.

  • To lepiej nie zmieniać i dać Bończakowi kolejne 0,5 mln z naszej kieszeni (wziął juz ponad 1 mln) za pierdzenie w stołek i robienie atmosfery. I nadal akceptować niekompetencje naczelników ( Pana Pełki w pierwszej kolejności).

 8. Zamknij m… Boncki!

 9. Bratkowiczanin

  Głosowałem na Pana Siewierę. W II turze mój głos oddam na Pana Kalińskiego. Pan Wolski nie będzie samodzielnym burmistrzem, będzie wykonywał polecenia Panów Posłów z Pis-u i dwóch nam znanych członków Rad Nadzorczych w Uniejowie i Mszczonowie. Polecam artykuł w Fakcie pt.: Układ zgierski.

  • Ja rownież głosowałem na Siewierę bo chciałem zmian w ratuszu. Dlatego teraz konsewkentnie do tych zmian będę dążył. Mój głos oddam na Jakuba Wolskiego.

   • Siewiera bedzie w koalicji z burmistrzem w radzie, wiec bedziesz musiał chyba nie isc do wyborów 🙂

   • Dlaczego miałbym nie iść? Jeśli Pan Siewiera stanie po stronie Kalińskiego tu trudno będę teraz musiał zagłosować nie po jego myśli. Chce zmian na stanowisku burmistrza i za zmianami będę głosował. Moje prawo wyboru 🙂

 10. Czy to prawda bo taka plotka krąży po mieście, że już się dogadano i jak wygra Wolski (PIS) to za poparcie przed drugą turą zastępcą będzie Siewiera (PO)??????

  • Byłoby super. Mogliby to ogłosić oficjalnie wtedy elwszyscy głosujący na Siewierę mogliby spokojnie oddac swój głos na Wolskiego. Najlepiej gdyby czterej kandudaci zapowiedzieli współprace po wyborach. Wtedy można byłoby spokojnie liczyć na znianę obecnej władzy. Moze to jest jakiś pomysł na sukces?

  • Bardzo interesujące co na taką egzotyczną koalicję powie Panu Siewierze lider PO Pan Schetyna?

  • Pan Siewiera nigdy nie poprze Pana Wolskiego nigdy w to nie uwierzę

   • A mi się wydaję że może dogadać się prędzej z Wolskim bo obaj są młodzi i dynamiczni niż z zastanym Kalińskim w podeszłym wieku….

 11. Dopiero teraz, wcześniej nie chcieliście… Ciekawe dlaczego :p?

 12. Bambo ty wracaj na wieś….. kultura wypowiedzi świadczy o tobie.

 13. na II turę idę na pewno żeby ten marny nauczyciel wrócił do siebie na wieś !!

 14. Wybór jak między odrą a cholerą…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.