Wyjątkowo spokojnie upłynęło walne zgromadzenie Rady Nadzorczej Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowiczu, która odbyło się 12 czerwca. Prezes Iwona Grzybowska oraz cały zarząd spółdzielni jednogłośnie otrzymał absolutorium w tajnym głosowaniu.

Produkcja śmietany. Spółdzielnia walczy o odzyskanie pozycji lidera rynku w tym asortymencie. Fot. OSM Łowicz

OSM Łowicz od kilku miesięcy ponownie jest „na plusie”, skupuje około 1 mln litrów mleka dziennie, podniosła ceny jego skupu i zatrzymała odpływ dostawców. Wszystko wskazuje na to, że kryzys, jakie przeszła rok temu minął.

Więcej o tym w wydaniu cyfrowym. Temat będziemy szerzej kontynuować również za tydzień.

14 komentarzy

 1. łowiczanka jedna

  estem za podniesiem ceny mleka w supie dla przewodniczącego rady i dla kilku innych członków rady! Ale nie dla wszystkich członków rady , o nie co to to nie! Ci co myslą maja mieć obniżoną cene za mleko

 2. Ekipa z Sochaczewa

  Buziaczki całuski , trzymamy rękę na pulsie

  • Wojtuś z Andrzejkiem cały czas kontrolują sprawę bo wielki powrót niedługo. Polmlek już liczy dni.

  • ekipa sochaczeF

   ona + zorro = katastrofa.
   W Polmleku byli pewni, że tu wejdą jacyś profesjonalni ludzie od zarządzania i wtedy odpuścili trochu sobie. No ale jak widza, że rada oczy zamkniete i jaies gierki z byłym prezesem i tym referentami w zarządzie, to znowu na powaznie atakują naszych rolników z dobrą ceną za mleko .
   Dziękuję za uwagę. POzdrawiamy Tomasza Chądzyńskiego jako chyba najlepszego przewodniczącego w historii świata. Istny geniusz! No i jego ojca też pozdrawiamy. Pozdrawiamy serdecznie byłego prezesa i życzymy mu samych wygranych.

 3. Obserwator

  gdzie podziali się ci którzy mówili o tym, że Łowicz podzieli losy ROTR? A tu niespodzianka Rotr przerabia obecnie do 300 tys litrów mleka zatrudnia ludzi jest na plusie, a rządzi tam syndyk, a nie jakiś mleczarz. I jeszcze jedno nie mają własnego skupu, tylko produkcję robią z mleka powierzonego. Był przetarg i nikt z wielkich nie chciał dać 70 mln za zakład, ale syndyk tym się nie przejmuje zna wartość zakładu i powiedział, że ceny nie obniży. Takich prezesów nam trzeba, Gdyby Łowicz miała takiego prezesa, a nie zapatrzonego w siebie Zorro to mogłaby też wziąć przykład i tam gdzie są w Łowiczu wolne moce też robić usługi, a nie żeby linie stały.

 4. Rzetelność artykułu godna tej gazety. Firma powiększa straty a tu jakieś bzdety że jest pięknie a będzie jeszcze lepiej.

 5. łowiczak

  Powinni się wziąść za kierowców, pokupowac auta z karuzela i koniec kombinowania z mlekiem u chlopkow..już jeden mleczarz przyprowadzil z gminy Kocierzew Nowy kombajn New Hollanda a będzie pieprzyl ze ma księdza w rodzinę…a następny kupił Accord, a jeszcze inni domy budują…hańba

  • ale jajca

   czyli że h…., d….i kamieni kupa. Tamci zadowoleni , były zadowolony i to jak na taką kasiorę zadowolony że to dla 100 osób na 20 at by starczyło!
   Brawo wy!

 6. Z takimi długami długo nie pojadą zwłaszcza jak dostawcy i tak odchodzą a Ci mądrale myślą że ktoś chce wócić. nikt nie będzie utrzymywał bandy cwaniakow. synalek kolegi Janka rył jak dzik pod poprzednią radą aż wygryzł wszystkich i sam jest przy korycie.wszyscy uciekają z osm a oni pieprzą że są największą i najlepszą mleczarnią, paranoja! albo cwane cwaniaki

 7. Nie meczearz

  Do dziennikarza , obowiązuje prosta zasada kto gdzie kiedy , to gdzie i kiedy było to walne ?

 8. Kiedy w łowickiej mleczarni rządziła ś.p.wice prezes pani Jolanta Gajda,rolnicy otrzymywali około 1,50 zł za litr mleka.To nie fikcja mogę przedstawić dokumenty.

 9. Hmm, na plusie… ludzie w zakładzie pracują naprawdę ciężko, a o podwyżkch odgórnie nie ma mowy.

 10. Ceny mleka to rada nadzorcza ma podniesione,kto te głupoty pisze jak to niby jest tam pięknie i kolorowo?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.