Do 10 lat więzienia grozi dwóm mieszkańcom Łowicza, którzy w lokalu w centrum Łowicza włamali się do automatu z grami losowymi i ukradli z niego pieniądze.

Mężczyzna zatrzymany za włamanie, fot. KPP Łowicz
Mężczyzna zatrzymany za włamanie, fot. KPP Łowicz

Policjanci zatrzymali dwóch spośród z trzech podejrzanych. – Zatrzymanie trzeciego sprawcy jest kwestią czasu – powiedziała nam rzecznik prasowa łowickiej KPP Urszula Szymczak.

Powiadomienie o kradzieży policjanci otrzymali kilka dni temu – nie bezpośrednio po włamaniu. Do włamania do automatu miało dojść 13 stycznia w godzinach wieczornych.

Nieznani wtedy jeszcze sprawcy włamali się do jednego z automatów wybijając w nim szybę ekranu. Z maszyny ukradli pieniądze – w jakiej kwocie jeszcze nie ustalono. Próbowali jeszcze – prawdopodobnie wcześniej – dostać się do dwóch innych automatów, lecz nie mogli pokonać zabezpieczenia. Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia.

– Dobre rozpoznanie pozwoliło na wytypowanie podejrzewanych w tej sprawie osób. Pomocny w ustaleniach był również monitoring – dowiedzieliśmy się w KPP.

Mężczyzna zatrzymany za włamanie, fot. KPP Łowicz
Mężczyzna zatrzymany za włamanie, fot. KPP Łowicz

26 stycznia policja zatrzymała dwóch mężczyzn, 26 i 28-latka z Łowicza. Następnego dnia usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem.

Obydwaj są znani policji, notowani byli głównie za przestępstwa przeciwko mieniu.

Decyzją Prokuratury Rejonowej w Łowiczu zastosowano wobec podejrzanych dozory policyjne.

5 komentarzy

  1. ps
    a na hui wam mój adres mailowy ???

  2. złodzieje okradają złodziei
    a co nam do tego ?

  3. Czy to nie diabolek?

  4. O innych włamaniach na terenie miasta i okolic policja milczy…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.