Na 16 grudnia w Ochotniczej Straży Pożarnej w Głownie zaplanowano nadzwyczajne Walne Zebranie, zwołane na wniosek komisji rewizyjnej, która po ostatnim walnym, 16 listopada, rozwiązała się. Rezygnację z prac w komisji złożyli wszyscy trzej jej członkowie. To nie wszystko, bo z 9 osobowego zarządu straży, przed upływem kadencji wystąpiło 3 jego członków.

Takich rzeczy nie mają inne jednostki ochotnicze. Prezes OSP Głowno Andrzej Ruciński pokazuje neoprenową poduszkę pneumatyczną, dzięki której można np. unieść samochód. Odbija zarzuty o słabe starania w celu pozyskiwania środków na sprzęt. Fot. Elżbieta Woldan-Romanowicz

Nie jest to sytuacja codzienna, dotarł do nas mail z zarzutami wobec zarządu, rozmawialiśmy też z samym zarządem, z byłym gospodarzem jednostki Mateuszem Rzepą, który zrezygnował z członkostwa w zarządzie, jak również z przewodniczącym komisji rewizyjnej Piotrem Jarosem.
Na chwilę obecną Zarząd OSP Głowno pracuje w 6-osobowym składzie: prezes Andrzej Ruciński, wiceprezes-naczelnik Marcin Dziuda, zastępca naczelnika ds. technicznych Wiktor Łazarczyk, skarbnik Magda Amsolik-Roza, kronikarz Konrad Krzeszewski i sekretarz Marek Jedynak.

Z wybranego w 2016 roku 9-osobowego zarządu najpierw odszedł Grzegorz Janeczek (co, jak wiadomo, nie uchroniło go przed utratą mandatu w czerwcu br.), a na jego miejsce do zarządu powołano Sebastiana Kubisza. Teraz z członkostwa w zarządzie zrezygnowali: Sebastian Kubisz, Mateusz Rzepa i Marcin Kowalczyk. Do 16 listopada komisja rewizyjna pracowała natomiast w składzie: Piotr Jaros (przewodniczący), Arkadiusz Dziewiór i Hubert Roza – teraz wszyscy złożyli rezygnację.

Co spowodowało te zmiany – przeczytasz w obszernym materiale w najnowszym numerze Wieści z Głowna i Strykowa.

5 komentarzy

 1. Gal Anonim

  Czy będzie kolejna komisja śledcza?
  Mogłaby się nazywać Fire2018?

 2. Skoro we własnym gronie ktoś (Prezes)nie rozumie, że łamie wszelkie zasady – sam sobie rozporządza pieniędzmi jakby to była jego własność/firma to dobrze żeby inni też się na nim poznali. Prezes to przyznał w artykule.

 3. Prezes Andrzej. Człowiek który (nie)dotrzymuje słowa.

 4. Pani redaktor w papierowym wydaniu już wydała werdykt. Może należało wstrzymać się do 16 grudnia? Łowicz zaczął, Głowno kontynuuje. Brudy pierze się we własnym gronie, a nie w mediach.

 5. Kierownik strzelania

  Życie stygnie…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.