Ponad 20 osób wzięło udział w pierwszym spotkaniu w ramach wakacyjnych warsztatów tańca ludowego, zorganizowanych przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Łowickiej Łowickie.pl.

Zajęcia zostały przeprowadzone wczoraj, 3 lipca w Studio Rampa, prowadził je Stanisław Wróbel, kierownik Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca “Boczki Chełmońskie”.

Uczestnicy na początku zajęć mieli intensywną rozgrzewkę – jak usłyszeliśmy, bardziej intensywną niż ćwiczenia z Ewą Chodakowską. Potem instruktor (wspierany przez syna, który też jest doświadczonym tancerzem w „Boczkach Chełmońskich”) uczył ich kujawiaka. Najpierw nieśmiało stawiali pierwsze kroki, co chwilę jednak poznawali nowy element tego tańca.

Lista uczestników zajęć jest zamknięta, ale zainteresowanie nimi jest na tyle duże, że zarząd stowarzyszenie nie wyklucza, że podobne będzie organizował w przyszłości, również dla dzieci, o ile pozyska na do dofinansowanie. Na rozpoczęty cykl 10 spotkań dwugodzinnych Łowickie.pl otrzyma dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.