Łowiccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju na terenie dworca PKP w Łowiczu. Sprawcy napadli na 52-latka zabierając mu artykuły spożywcze. Za to przestępstwo grozi im teraz kara nawet do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 10 stycznia przed godziną 21 na terenie łowickiego dworca PKP.

Fot. KPP Łowicz
Fot. KPP Łowicz
Fot. KPP Łowicz
Fot. KPP Łowicz

Do 52-latka podeszło dwóch mężczyzn, starszy z nich zażądał oddania pieniędzy i telefonu, a gdy zaczepiony mężczyzna odmówił, uderzył go w twarz i zabrał artykuły spożywcze: bułki, wędzoną rybę, pomidory i sałatkę o wartości 25 złotych.

Napastnicy uciekli w nieznanym kierunku. Policjanci po zgłoszeniu rozpoczęli poszukiwania. Po penetracji pobliskiego terenu zatrzymali dwóch napastników w rejonie osiedla Tkaczew.

Okazali się nimi dwaj łowiczanie w wieku 25 i 28 lat. Starszy jest znany policji z wcześniejszych konfliktów z prawem. Obaj usłyszeli prokuratorskie zarzuty rozboju, za co grozi kara nawet do 12 lat więzienia.

Prokurator Rejonowy w Łowiczu zastosował wobec 25-latka dozór policyjny, a starszy został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

12 komentarzy

  1. dajcie wedke a nie rybe!

  2. To trzeba mieć tik taka w głowie zamiast mózgu żeby w ogóle kogokolwiek napadac…

  3. A na Kostce spokojniej – odnosi się wrażenie jakby lokatorzy gdzieś wyjechali,a na parkingach, do południa, są nawet wolne miejsca sic! – ale okazuje się, że to tylko pozorny spokój. W zeszłym tygodniu wracam z bloku 18 do bloku 21 gdzie teraz zamieszkuje. Jest koło 18. Już ubrany, dostaję sygnał, że na osiedlu pojawiły się dzieci/rodzice wiedzieli,że przecież będe wracał!/.Jest zimno. Będąc na parterze widzę ich przechodzących obok klatki. Wychodzę z psem. Przechodząc przez parking , rozbiegli się, a zbiegli się wszyscy ponownie przed klatką I bl.21 -TU będę wchodził. Część z nich siada na ławce przed klatką, inni, bez celu, chodzą. Głośne rozmowy- bez sensu,wrzaski.ZABAWA?! Obok na lawce, bl.22, siedzi jeszcze dwoch. Zwracam uwagę na głośne zachowanie , że TO nie ma nic z zabawą wapólnego, proponuję im przeniesienie się pod “swój” blok i tam pod oknami rodziców “bawić się”. Dlaczego wybieracie ten rejon osiedla?! Z wolna opuszczają teren, a za nimi ruszją ci dwaj z tej drugiej ławki. KONIEC WYŚCIGU. I co? Na odchodne puszczają muzykę,rapowanie, gdzie mówi się cały czas o kosach i o ich zapodawaniu.OCENCIE SAMI.

  4. Łowickie smerfy zasuwają aż miło. Ta Scania zatrzymana z cofniętym licznikiem to na razie rekord w skali kraju 600.000km. Wcześniej zabrane prawko staroście. Dzisiaj bandyci co napadli na stacji PKP. I tak trzeba pracować bez układów i bez zmiłuj się!

  5. Czy ten starszy to nie jest przypadkiem pan M.K. wydaje mi się że tak tutaj taki cwaniak a w dzień z domu nie wyszedł bo się bał. Miejmy nadzieję że w więzieniu zrobią z tym smieciem porządek moze wkoncu wyjdzie na ludzi i pooddaje długi. Pozdrawiam

  6. To są właśnie takie śmiecie którzy ruszają na starszych a nie równych sobie,tylko dół z wapnem

  7. niech oddadzą rybe

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.