Zwolennicy zachowania samodzielności Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej zawiązują społeczny komitet. Podczas rozpoczętych wczoraj, 5 września, zebrań rejonowych zbierają podpisy.

Najbardziej aktywną osobą wśród zdeklarowanych przeciwników łączenia OSM z innym podmiotem jest Waldemar Wojciechowski, delegat na walne, który już nieraz zabierał głos w tej sprawie, także na łamach naszej gazety i na portalu.

Wśród osób, które znalazły się wśród założycieli komitetu są m.in. Radosław Pruk, Janusz Wasilewski, Leszek Żaczek, Tadeusz Rzetelski i Jan Wałachowski.

O tym, co w ostatnim czasie działo się w OSM Łowicz oraz o nastrojach panujących na dwóch pierwszych spotkaniach rejonowych piszemy w dzisiejszym Nowym Łowiczaninie.

36 komentarzy

 1. Wojciechowski to myśli, że na rolnikach i problemach mleczarni zrobi sobie kampanie i dostanie się do województwa

 2. W Mlekpolu wymagaina sa nie do przeskoczenia dla około 60% z nas!
  Tylko samodzieln trwanie i rozwój ma sens.
  Radni co twierdza że jest inaczej, co chcą sie łączyć ( a są też tacy co już podpisali deklaracje że będę mleko do polsmleku dawać- to jest k…wa skandal!) to są zdrajcy sprawy osm Łowicza!

  • najważniejsze że mamy panią Iwonke kao prezeske! To jest gwarancja sukcesów wręcz kosmicznych! W morde jeża!
   A do radnych uczciwych apel: weźta se jaj nie róbta ok?
   A do radnych nie uczciwych: jesli chcecie oddawać swoje mleko do POlsmku , to poszli won!

  • SAMODZIELNOSC

   Najtrudniejsze jest to, że Łowicz 5 lat temu to była potęga w województwie Łódzkim. Nikt nam nie dorownywal teraz taki Glochow Radomsko biją nas z cenami. Nie mówiąc już o takich potegach z innych województw jak Sierpc, Koło. Co się stało? Jak ktoś to wie to powinien tą firmę poprowadzić i wyprowadzić to wspaniałe przedsiębiorstwo znowu na wyżyny polski to Mleczrstwa.

 3. Pytanie do przewodniczącego komitetu:
  Czy przewodniczący Wojciechowski ma pomysł na samodzielne działanie spółdzielni, spłatę zobowiązań i podniesienie cen skupu mleka o co najmniej 0.2zł/litr? Czy przewodniczący zna prawdziwą sytuację finansowo-ekonomiczną spółdzielni? Czy przewodniczący ma choć trochę wiedzy nt handlu?

  • Jak sobie Wojciechowski chce to niech weźmie kredyty na siebie i dotuje spółdzielnie ale nich przy czyjejś krzywdzie nie robi kampanii wyborczej!!!
   My prawdziwi uczciwi rolnicy chcemy cennik Mlekpolu i nie interesują nas udziały bo ich na kontach Łowicza nie ma my chcemy dobrą kasę za mleko.

   • Popieram, chcemy łączenia z innym podmiotem i zakonczenia krecenia lodow na boku przez wszystkich tych, rowniez na tym forum, ktorzy rekami i nogami sie trzymaja i do konca chca krasc ile wejdzie.

   • A co z małymi rolnikami którzy też budowali tą Spółdzielnię Oni na bruk. Dla nich nie ma miejsca w Mlekpolu. Mlekpol zostawi tych największych a mali do śmietnika takich mamy kolegów rolników.

   • A co Ty myślisz że w mlekpolu nie ma małych? Odp: SĄ!!!!! Różnica taka że te co najmniej 20gr więcej pozwala się im rozwijać i zwiększać produkcję mają stabilność. No chyba że tego nie chcecie to wasz wybór.

  • W oddziałach przyjmowanych przez Mlekpol minimalny odbiór 1000 litrów. I bardzo wysokie wymagania jakościowe.

  • Mieliście obszarnicy nich zawsze wyższa cenę o 20 gr od nas małych pobudowaliscie wielkie gospodarstwa a teraz kopnięcie nas w D….E I znowu po wyższą kasę do Mlekpolu i to jest właśnie spółdzielczość.

 4. Dlaczego nie sięgniecie po Dąbrowskiego? Wiadomo że zarząd nowy już jest a wszyscy nas to znaczy spółdzielnię łupią ze wszystkich stron. Jeżeli będzie wola o łączeniu to musi ktoś kto z tymi bosami mleczarskim będzie rozmawiał. Z szacunkiem Pani Iwonko Pani robi swoje, ale w tym przypadku frontmen jest nam niezbędny.

 5. Żeby tą spółdzielnia trwała to trzeba rozliczyć poprzedni zarząd który mleczarnię doprowadził celowo do takiego stanu żeby inni za bezcen przejęli. Z działań dotychczasowych tego zarządu nie widać działań żeby odciąć się od poprzedników. Czyżby cichy z nimi układ i kontynuacja. Gdyby było inaczej to mężusia Strzeleckiej by już na prezesowskim stołku by nie było.

 6. Pracownik Jan

  Czy pani prezeska Iwonka jest za samodzielnym rozwojem naszej spółdzielni czy raczej żeby nas przejęli a ona by została kierownikiem “oddziału Łowicz”? CZemu handel nie działa nadal? na zakładzie aż huczy z nerwów – ludzie są zrozpaczenie , bo się boją że ci radni co podpisali z Polmlekiem jakieś kwity na dostawy swojego mleko , nas wy.d.y.m.ają!!! Rpnicy zawsze są oszukiwani przez różne “ciała” statutowe ( dotyczy całej Polski) , ale my pracownicy swoje wiemy i nie chcemy być d.y.m.ani!!

 7. rolnicy ! nie dajcie się zmanipulowac oszustom! trwanie spółdzielni to naz obowiązek i moralny i przede wszystkim ekonomiczny!

 8. Wstałem z kolan

  Czy ktoś mógłby zawiadomić prokuraturę o niegospodarnosci i być może celowym wyrzadzaniu szkody przez zarząd OSM. Za to się chyba odpowiada?

 9. Waldek nie daj się ćwokom oszukać! najwazniejsze jest uratowanie spół∂zielni przed wrogim przejęciem!!!!!

 10. dobra rada

  W sytuacji zagrożenia można odejść bez wypowiedzenia !
  Bo OSM pociągnie nas za sobą na dno !

  LUDZIE BIERZCIE NOGI ZA PAS , PÓKI JESZCZE NA TO CZAS !!!
  abyśmy nie obudzili się za póżno ….
  NIE DAJCIE SIĘ ZASTRASZYĆ KARAMI , KARĘ TO MAMY TRWAJĄC PRZY ŁOWICZU !!!
  DOSYĆ TEGO
  NIE MA NA TO NASZEGO PRZYZWOLENIA !!!!!!!!!

 11. Waldek Wojciechowski! Brawo za inicjatywe! Brawo! Inni radni powinni brac z Pana przykład! A tych radnych co podpisali jakiś kwit na dostawe swego mleka do POlmleku to na taczki i gratis do domu zawieźć! Brońcie spółdzielni! Ale mądrze, z mądrymi ludźmi! Nie dajcie się oszukać cwaniakom!

 12. Kliniczny przypadek jak chłopy dorwą się do władzy szybko położyli mleczarnie. Co najgorsze topią samych siebie kompletny brak rozumu. Jedyne co mozecie jeszcze zrobić dobrego dla samych siebie pracowników i regionu to włączyć się w struktury większej spółdzielni.

 13. Czy p.Iwonka popiera Uczciwka i Miziołka czy jest za uratowaniem spółdzielni?? Ludzie tylko samodzielny rozwój , ale z kompetentnym zarządem da nam szanse w perspektywie kilku miesięcy! PAnie Uczciwek, odsuń się pan od stanowiska, bo uczciwi ludzie chcą uratowac naszą ukochaną spółdzielnie!

 14. Wystarczy nie kraść

  Po ile ta mleczarnia, bo zostało mi parę z 500+ i z mopsu to se bym wzioł.
  Se tak mysle że ze szwagrem to i tak bym lepiej zarządził niż to co się tam teraz dzieje, 100 lat istniała i 2 w lata do upadku. Skok gdzie ten PiS co miał tak nic nie sprzedawać, komukolwiek to sprzedadzą to c.. im.. w. d.. SPRZEDAJE SIĘ TYLKO RAZ, i ciekawe kto to wyceni i na ile, bo myśle i wiem że was w….ją. BRAWO CHŁOPY BRAWO PiS.

 15. Wojciechowski już Samoobrone wyprowadził w pole i żeby Mleczarnie tez nie wyprowadził

 16. I jak nastroje po pierwszych Zebraniach ? Już udało się sprzedać ???

 17. I co, chcą w kolejne długi wejść!? Kiedy w końcu się nauczymy, że jest XXI wiek. Dziś są takie czasy, że wygrywają najwięksi. Jeśli zarządy czy ten “komitet” dalej będą dążyli do pozostawienia OSM samej sobie, to wygenerują kolejne długi. Jeśli będą uparcie dążyli do spółdzielni, to możemy zapomnieć o naszym Łowickim i dobrych cenach za mleko… wiadomo, że boją się Polmleku, bo ten zrobi porządek w zarządzie i administracji i nie będzie już lipy.

 18. Łowicki dżichad

  Na taczki i wio

 19. A kiedy zawiąże sie komitet obrony złodziei kierowcow biznesmenow?Prześwietlić ich majątek!Gdzie jest skarbowka i CBA?

 20. Rotru Rypin już się zbliża już puka do waszych drzwi… Tak to jest jak kilku nierozsądnych chce rządzić ludzie którzy nie mają pojęcia o prawdziwej sytuacji w której znalazła się spółdzielnia nie mający pojęcia o realiach handlu. Ratuj się kto może bo jak przegłosują samodzielność to nie będzie ani kasy za mleko ani udziałów jeszcze trzeba będzie długi spalacac. A polmlek zaciera ręce bo rozbiór Łowicza trwa w najlepsze.

 21. Totalna bzdura….ktoś chce utrzymania stołków i tyle. Co mają powiedzieć dostawcy z nowym typem umów tj
  Rozwiązanie umowy z końcem roku kalendarzowego? Co będzie w lutym…dalej ceny poniżej średniej krajowej? A odejść dopiero będzie można odejść z końcem roku kalendarzowego 2019. Nie wspominam o innych zagrożeniach typu wypłacalność na czas. Gdyby zarząd aneksował umowy nowego typu tak jal mają starzy dostawcy to wtedy można dać szanse. Ale w przeciwnym wypadku ryzyko jest zbyt duże.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.