Na linii startu podczas zawodów Indoor Track Run 2019, rozgrywanych w sobotę, 9 marca 2019 roku, w Łodzi stanęła czteroosobowa ekipa lekkoatletów UKS Błyskawica Domaniewice. Największe sukcesy odniósł Tomasz Wieteska, który dwukrotnie zajął pierwsze miejsce.

Fot.: Radosław Sekieta.

Rozgrywane w Łodzi zawody były jednocześnie Mityngiem klasy I, natomiast dodatkowo dla zawodników z kategorii wiekowej Masters były to Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Weteranów. Tomasz Wieteska najpierw stanął do rywalizacji w drugiej serii eliminacyjnej w biegu na 60 m mężczyzn, zajmując w niej pierwsze miejsce z czasem 7,24 s, dzięki czemu awansował do biegu finałowego. Kolejny start również okazał się sukcesem, gdyż osiągnięty wynik 7,28 s uplasował go ponownie na pierwszym miejscu. Drugie i trzecie miejsce zajęli zawodnicy krakowskiego klubu KS Sprinterzy com, Szymon Myrta (7,42 s) oraz Sebastian Bednarczyk (7,73 s).

  – Po biegu eliminacyjnym wydawało się, iż w finale będzie jeszcze lepiej, a może nawet uda się poprawić rekord życiowy. Okazało się jednak, że Tomkowi zaginął dres, który zdjął przed tym biegiem i pozostawił tuż przy linii startu. Trzydziestominutowe oczekiwanie na finał bez dresu przyczyniło się do znacznego wychłodzenia mięśni Tomka i o lepszym wyniku niż w eliminacjach można było zapomnieć. Pomimo wszystko, start ten należy ocenić pozytywnie – powiedział trener Mieczysław Szymajda.

W biegach na 60 m kobiet, w ramach mityngu, zaprezentowały się również trzynastolatki, Małgorzata Jakóbiec, która osiągnęła wynik 9,02 s i Michalina Leszkiewicz, z czasem 9,14 s. Osiągnięte wyniki nie wystarczyły do awansu, ale biegi można uznać za bardzo dobre.Te same zawodniczki wystąpiły również w skoku w dal, gdzie w gronie starszych rywalek, Jakóbiec z wynikiem 4,09 m była piąta, a Leszkiewicz z wynikiem 3,87 m – szósta. Jakóbiec wystartowała także w konkursie skoku wzwyż, gdzie osiągnęła wynik 142 cm.

– Bardzo cieszy mnie ten występ. To był ich debiut w skoku w dal oddawanym z belki, gdyż dotychczas skakały tylko ze strefy, gdzie jest o wiele prościej. Myślę, że jak wystartują na stadionie, gdzie będą miały do pomocy wiatr w plecy, to stać je w tej chwili, aby skakać 30-40 cm dalej. Spośród zawodniczek w skoku wzwyż do mityngu nikt więcej się nie zgłosił. Małgosia musiała więc skakać wraz z weterankami, a tak naprawdę, to rozpoczęła konkurs, gdy zawodniczki z kategorii Masters już go zakończyły. Nie było zatem żadnej rywalizacji, a trudno bez niej o rezultaty na wyższym poziomie – ocenił występy trener Szymajda.

Jedynym przedstawicielem UKS Błyskawica w kategorii Masters był 43-letni Artur Leszkiewicz, który w biegu na 600 m z wynikiem 1:38.27 min zajął miejsce szóste. W klasyfikacji weteranów dało mu to czwartą lokatę i był to jednocześnie jego rekord życiowy.

Fot.: Radosław Sekieta.
Fot.: Radosław Sekieta.
Fot.: Radosław Sekieta.
Fot.: Radosław Sekieta.
Fot.: Radosław Sekieta.
Fot.: Radosław Sekieta.
Fot.: Radosław Sekieta.
Fot.: Radosław Sekieta.
Fot.: Radosław Sekieta.
Fot.: Radosław Sekieta.
Fot.: Radosław Sekieta.
Fot.: Radosław Sekieta.
Fot.: Radosław Sekieta.

Komentowanie nie jest możliwe.