Mimo przegranej, UKS Soccer Kids-2009 Łowicz zaprezentował się bardzo pozytywnie w meczu sparingowym z  SSM Wisła II Płock. Podopieczni trenera Macieja Grzegorego przegrali 9:12, ale grali z zawodnikami o rok starszymi od siebie.

Fot.: Dawid Sut.

Zespół gospodarzy przewyższał łowiczan choćby pod kątem fizycznym, a mimo tego dopiero w ostatniej kwarcie udało się im zdominować drużynę Soccera. Walka była bardzo wyrównana, raz jedna raz druga drużyna wychodziła na prowadzenie. Przełom nastąpił w ostatniej części meczu, kiedy to do głosu doszło zmęczenie i zawodnikom z Łowicza zabrakło sił. Młodzi sportowcy niedawno wrócili z obozu podczas którego szlifowali formę przed nowym sezonem. Po tym spotkaniu dali dowód, że ciężka praca nie poszła na marne. Wprawdzie przegrali, ale jakość gry w ich wykonaniu stała na bardzo dobrym poziomie.

– Zagraliśmy z drugim zespołem Wisły Płock z rocznika 2008 i można być zadowolonym z tego meczu. Do ostatniej tercji graliśmy bardzo dobrze, później zabrakło nam sił. Próbowaliśmy grać ofensywnie, zawodnicy nie bali się gry 1×1 z wyższymi i silniejszymi rywalami. Ciężki przeciwnik, ale my się nie ugięliśmy. Pracujemy dalej, bo jest w tej grupie potencjał – powiedział trener Grzegory.

Sparing piłki nożnej orlików młodszych E2:
SSM Wisła II 2008 Płock – UKS Soccer Kids-2009 Łowicz 12:9 (1:2, 3:1, 1:3, 2:2, 5:2); br.: Fabian Chlebny 3 (12, 14 i 55), Adrian Koper 2 (19 i 33), Maciej Majchrzak 2 (46 i 48), Franciszek Uczciwek (62) i Kryspin Jagiełło (69).
Soccer Kids-2009: Jan Uczciwek – Maciej Majchrzak, Franciszek Uczciwek – Wojciech Żyto, Krystian Jagiełło, Fabian Chlebny – Adrian Koper.

Fot.: Dawid Sut.
Fot.: Dawid Sut.

Komentowanie nie jest możliwe.