Członkowie Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Głownie rywalizują ze sobą dziś, 9 września, nad zalewem „Mrożyczka”. Odbywają się tam zawody wędkarskie o Mistrzostwo Koła metodą spinningową.

W rywalizacji udział bierze łącznie 18 członków Koła: 15 seniorów i 2 juniorów. Metoda spinningowa to sposób łowienia ryb drapieżnych na sztuczną przynętę zakończoną haczykiem. Podczas zawodów wędkarze przechadzają się po wyznaczonym terenie, czyli przy linii brzegu, przez cały czas zarzucając przynętę i ją zwijając.

– Dzisiejsze zawody są dla nas miłą formą spędzania czasu. Lubimy łowić, więc próbujemy swoich sił w rywalizacji ze znajomymi. Niestety, dziś szczęście nam nie dopisuje. Do tej pory nie złowiliśmy żadnej ryby, która kwalifikowałaby nas do wygranej – powiedział naszemu reporterowi Dawid Ślązak, który w zawodach wystartował wraz ze swoim tatą, Romualdem.  

Dotychczas podczas całego konkursu udało się złowić zaledwie dwa szczupaki, które kwalifikują do wygranej. Jeden z nich liczył 60 cm, drugi 52 cm.

Komentowanie nie jest możliwe.