Burmistrz Krzysztof Jan Kaliński powiedział dzisiaj, 29 kwietnia, na sesji rady miejskiej, że zamierza przekazać budynek przy Kaliskiej 5 w ośmioletnie użytkowanie Stowarzyszeniu Wsparcie Społeczne “Ja-Ty-My”.

fot. Tomasz Matusiak

Burmistrz i upoważnieni przedstawiciele Urzędu Miejskiego od pewnego czasu prowadzą już rozmowy na ten temat z prezesem stowarzyszenia Tomaszem Musielskim. W użyczonym przez miasto budynku miałby działać, w rozszerzonym niż dotychczas zakresie. Nie oznacza to likwidacji restauracji, prowadzonej przez Zakład Aktywności Zawodowej obecnie w lokalu przy ul. Powstańców 1863 r. 

Stowarzyszeniu zależy na czasie, chce bowiem składać wniosek o dofinansowanie dużego projektu, który byłby realizowany z wykorzystaniem obiektu przy Kaliskiej 5. Burmistrz uważa, że użyczenie obiektu na ten cel będzie zgodne z interesem społecznym i przypomina, że taki plan był brany pod uwagę już dużo wcześniej.

 

23 komentarze

 1. Czy Mroczek jest pracownikiem czy niepełnosprawnym podopiecznym i ilu tam jest rzeczywiście chorych a ilu ludzi typu Mroczek ktorzy powinni do normalnej roboty pójść ! Pic na wode fotomontarz i tyle

 2. Nie czytajcie złośliwych komentarzy. Ten krytykuje co nie robi nic!! Tam pracują nasi niepełnosprawni z Łowicza i okolic

 3. Super!!!! 💗

 4. Jacek K.

  Dla niepełnosprawnych teraz wg Burmistrza ma sie nadawać Kaliska a na mieszkania socjalne kiedyś wg tego samego Kalinskiego nadawać sie nie mogła … burmistrzu kiedy pan kłamał wtedy czy teraz ?

 5. Ja mam pytanie do burmistrza i pana Musielskieo , czy na Kaliskiej bedzie prowadzona działalność gospodarcza konkurencyjna wobec podmiotów gospodarczych działajacych w juz w Łowiczu i okolicy ? Czy bedzie tam hotel do którego bedzie mógł przyjechac kazdy turysta , przedstawiciel handlowy itp. Czy beda tam organizowane odpłatnie bankiety typu wesela urodziny imieniny komunie osiemnastki stypy itp. Czy bedzie mozna zamawiać żywność na catering ? Jesli tak to bedzie to dotowana i nieuczciwa dzielność konkurencyjna w obec istniejących firm działajacych w tych branżach! Wsparcie samorządu w tej sytuacji to przyczynek do upadku normalnie działajacych firm a nie od tego sa radni i burmistrz ! Rechabilitacja i pomoc dla ludzi z niepełnosprawnością nie noże sie odbywać takim kosztem !!!!

 6. Rozumiem troskę o niepełnosprawnych ale jaki będzie procent zatrudnionych niepełnosprawnych a ilu zwykłych cwaniaków żerujących na okazji, znajdzie tam możliwość żeby się podczepić pod hasło „ pomagamy aktywizujemy „ ? Widać to w Zazie przy Syntexie ,niepełnosprawnych garstka , opiekunów , kierowców , kierowników itp trzy razy tyle .

 7. Lenin wiecznie żywy

  Ja tez sie uśmiecham … Przez łzy jak płace podatki zeby takie cos utrzymywać i burmistrzowi zeby mógł majątek nie swoj tak chojnie rozdawać , Mroczek na burmistrza sorry lepiej Musielski ! Mroczczek na kasjera 😂 Nic nie zginie 😉 Czy entuzjasta tanich obiadów zatrudniony w ZAZie spewnoscia powie ile dotacji juz otrzymał ZAZ od państwa i ilu niepełnosprawnych znalazło juz prace po tej rechabilitacji ?

 8. Trzymam kciuki za ZAZ, Kosiorka i Mroczka. Swietnie, że właśnie tam będzie gastronomia.

 9. Nikt sie nie palił do kupowania tego co ty Artur tu pitolisz o jakimś lobby i o jakichś pieskach … Byli tam najemcy których teraz pod pretekstem koronawirusa eksmitowano z godziny na godzinę wiec ględź o pustostanie … No chyba ze ci pan Musielski posade za 10 tysi miesięcznie tam obiecał a to wiadomo ze nikt nie jest przekupny ha ha ha … Psucie rynku dampingowymi cenami za usługi to nie jest dobra robota , a rechabilitacje mozna robic bez takich kosztów . Jednym sie niby pomaga a drugich ktorzy działają rynkowo bez dotacji ,niszczy takimi działaniami !

  • Psuje Rynek ? Idź do tych 20 niepełnosprawnych co tam pracują i pomagają w robieniu najlepszych obiadów w mieście. Z jednej strony zazdrość z drugiej strony lobing chce utrącić tę dobrą incjatywe pod pozorem fałszywej troski o rynek

 10. Lobbiści na rzecz zainteresowanych. zakupem tych gruntów już ryją W Radzie też pewnie sie znajdą ” mądrzy” Radni którym lepiej się podoba to co jest czyli opustoszały lokal bo jakiś koleżka z kasą ma chrapke na te nieruchomość. więc zasada im dłużej pusty tym gorszy jego stan tym taniej się przejmie. Miejmy nadzieje że tym razem karawana pojedzie dalej mimo ujadających. lobbowanych piesków. Stowarzyszenie JaTy My tyle dobrych rzeczy wykonało .Samorządy nie robiły oporu i z ruin lub ze stanu upadku są wyciągniete WTZ w Sochaczewie, DPS i WTZ Skierniewice DDP Brzeziny i kilkanaście innych podmiotów . Teraz jest okazja w Łowiczu zrobić coś dobrego.rządzący miastem nie schrzańcie tego !!

 11. Św Antoni

  To Mroczek teraz zostanie takim Mostowskim Haczykowskim Gajdą … Ten Musielski to ma łeb jak sklep i wie skąd brać kasę ! Zapytajmy po kilku latach działalności ZAZu ile to kosztowało Nas wszystkich i ilu z tych aktywowanych poszło pracować do normalnych firm … I wtedy zrozumiemy komu to służy i kto na tym zarabia ?

 12. ZAZ jest dotowany prawie w 100 procentach z naszych podatkow a sprzedaje swoje usługi działając na normalnym rynku usług gastronomicznych , jesli przejmie Kaliska to pewnie i hotelowych czyli bedzie cenowo podcinał działalność innych ktorzy takich dotacji nie maja , to nieuczciwe ! Najpierw burmistrz kupuje cos z naszych podatkow potem Musielski bierze to za darmo i dostaje 100 procent na prowadzenie i jeszcze z 10 milionów na urządzenie …bo 10 czy 16 niepełnosprawnych bedzie tam niby sie rechabilitowac , a tak naprawdę to organizatorzy będą sie paść kasą nic nie wkładając i nic nie ryzykując a normalny rynek tego typu usług zostanie zepsuty !!!! Komuna wraca !!!

  • Czyżby przedsiębiorca – hotelarz? Czego można się jeszcze domyślać po komentarzu, w którym znajdują się słowa tak umniejszające ważności osób niepełnosprawnych? Czy 10 -16 niepełnosprawnych osób jest naprawdę nieważne? Ile osób niepełnosprawnych miałoby zatem znaczenie, żeby móc ich wspierać ? Osoby, które poznają środowisko pracy robią to po to żeby móc tę pracę świadczyć, również na wolnym rynku. Pokaż co robi dla swojej społeczności “normalny rynek usług” – wspiera ją w rozwoju czy blokuje inicjatywy, które dbają o jej słabszą część? Zatrudniasz Rejtanie osoby niepełnosprawne czy chodzi tylko o twoje interesy?

 13. W budynku przy Kaliskiej jest restauracja być może restauracja będzie musiała wynieść się na bruk bo stowarzyszenie przejmie wszystko lokal i wyposażenie za symboliczną złotówkę

 14. Chciałbym się dowiedzieć, ile miasto dołożyło do tego interesu? przypomnę, że kalin zamiast kupić ziemię po jednostce (gdzie teraz zrobił by super kasę) wolał kupić coś na co miał ochotę kosiorek. Ile to kosztowało? a teraz użyczenie za remont jaki remont? to trzeba byłoby zburzyć i od nowa postawić.

 15. mam gdzieś jakieś polityczne gierki i czy sie cieszy Kosiorek czy inni płaczą ZAZ w Łowiczu robi świetną robote i tylko trzeba mieć nadzieje że te mierne radne z każdej opcji poprą jedną z niewielu mądrych propozycji burmistrza

 16. Brawo Burmistrz.To najlepszy pomysł od wielu lat, nie dość że pomoc pracującym tam niepełnosprawni będą mieli pewność swojej pracy to jedne z najlepszych domowych przeniosą się w centrum miasta

 17. Czyżby łączy nas Łowicz dogadalo się z PiS ??? Gratulacje. Kosiorek dopiął swego

 18. No to się pan burmistrz i całe łowickie towarzystwo za chwilę obudzi z ręką w nocniku….Niech zapytają czemu w Ja, Ty, My u pana Prezesa Musielskiego jest taka duża rotacja ludzi.

  • Dariusz

   Od blisko 10 lat jestem członkiem i pracownikiem Stowarzyszenia Wsparcie Społeczne “Ja-Ty-My”, od początku byłem również zaangażowany w proces tworzenia ZAZ w Łowiczu na Powstańców 1863 r., opracowując choćby wniosek o dofinansowanie na jego utworzenie. Od tamtej pory jakoś nie zaobserwowałem dużej rotacji personelu. Jeśli dochodzi do zmian kadrowych, które są rzeczą zupełnie naturalną, to są one najczęściej spowodowane urlopami macierzyńskimi bądź znalezieniem przez naszych pracowników zatrudnienia w innym miejscu.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.