Pochodzący z Domaniewic panczenista Zbigniew Bródka – strażak z PSP w Łowiczu będzie chorążym polskiej ekipy w trakcie defilady sportowców 9 lutego na ceremonii otwarcia 23. zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu.

Zdjęcie pochodzi z zawodów Pucharu Świata rozegranego w styczniu 2017 w Berlinie. Fot. Radosław Tafliński, www.tafel.pl
Zdjęcie pochodzi z zawodów Pucharu Świata rozegranego w styczniu 2017 w Berlinie. Fot. Radosław Tafliński, www.tafel.pl

Cztery lata temu w Soczi Bródka zdobył złoty medal w rywalizacji na 1.500 m oraz brązowy medal z drużyną. Wtedy funkcję chorążego pełnił bobsleista Dawid Kupczyk. Przed Bródką zaszczytu dostąpiło 18 sportowców.

Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki, podczas konferencji przed igrzyskami olimpijskimi, ogłosił, że zatwierdzona przez PKOl we wtorek reprezentacja liczy 58 osób.

Jak zaznaczył, wyboru Bródki na chorążego polskiej ekipy sportowców dokonano jednogłośnie.

Chorąży niesie flagę kraju którego barwy reprezentuje podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich. Zazwyczaj funkcję tą pełnią sportowcy doświadczeni, odnoszący sukcesy w uprawianej przez siebie dyscyplinie sportowej, a także cieszący się wzorową opinia wśród sportowców i społeczeństwa. Zbigniew Bródka jako zawodowy strażak w Komendzie Powiatowej w Łowiczu wiele razy brał udział w akcjach ratujących ludzkie życie i mienie.

W poprzednich latach chorążymi reprezentacji olimpijskiej byli m.in.: kolega z drużyny Konrad Niedźwiedzki w roku 2010 w Vancouver, tenisistka Agnieszka Radwańska w 2012 roku w Londynie, piłkarz ręczny Karol Bielecki w 2016 roku w Rio de Janeiro. Dla Zbigniewa Bródki będą to 3 Igrzyska Olimpijskie w których weźmie udział.

Zdjęcie Zbigniewa Bródki z 2010 roku - lodowisko w Domaniewicach, fot. archiwum NŁ
Zdjęcie Zbigniewa Bródki z 2010 roku – lodowisko w Domaniewicach, fot. archiwum NŁ

Komentowanie nie jest możliwe.