Europoseł partii Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, członek Prawa i Sprawiedliwości, Zbigniew Kuźmiuk przyjedzie w niedzielę, 15 lipca o godz. 12.00 na spotkanie z mieszkańcami w ramach cyklu „Polska jest jedna!”.

Odbędzie się ono w sali filii Gminnego Ośrodka Kultury w Bełchowie w gminie Nieborów.

Spotkanie na charakter otwarty, będzie na nim możliwość zadawania pytań.

Zbigniew Kuźmiuk Sejm 2015.JPG
By Adrian GrycukPraca własna, CC BY-SA 3.0 pl, Link

Zbigniew Kuźmiuk w latach 1994–1996 był wojewodą radomskim. W 1997 roku był prezesem Rządowego Centrum Studiów Strategicznych w rządzie Włodzimierza Cimoszewicza. W latach 1998–2001 był radnym sejmiku oraz marszałkiem województwa mazowieckiego. W 2001 został wybrany do Sejmu IV kadencji w okręgu radomskim z listy PSL.

W 2004 został wybrany do Parlamentu Europejskiego w okręgu mazowieckim. Należał do frakcji Unia na rzecz Europy Narodów, zasiadał w Komisji Budżetowej Parlamentu Europejskiego.

W 2006 za przejście do frakcji UEN bez zgody władz partii został wykluczony z PSL, przystąpił do nowego ugrupowania pod nazwą Polskie Stronnictwo Ludowe „Piast”.

W 2009 przeszedł do Prawa i Sprawiedliwości. Bez powodzenia ubiegał się o reelekcję do PE w wyborach w 2009 roku. Rok później został wybrany z listy PiS do sejmiku mazowieckiego.

W wyborach parlamentarnych 2011 został wybrany do Sejmu, a w 2014 z ramienia PiS uzyskał mandat europosła VIII kadencji.
Autor foto Adrian Grycuk

3 komentarze

  1. Bełchów i okolice

    Siwy łeb też będzie to też farbowany lis 🙂

  2. On był członkiem PSlu tak jak Wojciechowski … czyli farbowany lis , nie mam szacunku dla takich ! Niech powie ile milionów zarobił juz pierdzac w fotel w europarlamencie ?