Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro jutro, 1 października, spotka się z mieszkańcami Łowicza na Starym Rynku około godziny 11.30.


W przypadku niesprzyjającej pogody, spotkanie przeniesie się do restauracji „Polonia”, w której w tej kampanii gościli już inni politycy, m.in. Małgorzata Wassermann czy Aleksander Kwaśniewski.
Głównym jego tematem będzie polski wymiar sprawiedliwości i jego dalsza reforma, jaką planuje obecny obóz rządzący, jeśli po wyborach zachowa władzę. Wizytę organizuje poseł Tadeusz Woźniak, którego Zbigniew Ziobro popiera w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

Przypomnijmy, że Zbigniew Ziobro jest liderem Solidarnej Polski, partii współtworzącej Zjednoczoną Prawicę.

Nasza relacja ze spotkania:

Ziobro poparł Woźniaka, a potem obiecał pomoc

28 komentarzy

 1. z Programu PiS

  “Na konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie prezes Jarosław Kaczyński ogłosił trzy propozycje, które oznaczają przyspieszenie realizacji polskiej wersji państwa dobrobytu, prawie natychmiast nazwane w internecie hat trickiem Kaczyńskiego.

  To propozycja podniesienia płacy minimalnej w gospodarce do 3 tys zł (brutto) na koniec 2020 roku (a więc obowiązującej od 1 stycznia 2021) i 4 tys zł (brutto) na koniec 2023 roku (a więc będzie obowiązywała od 1 stycznia 2024 roku).

  Jednocześnie premier Morawiecki poinformował, że proponowane do tej pory wynagrodzenie minimalne od 1 stycznia 2020 w wysokości 2450 zł (brutto) zostanie podwyższone do kwoty 2600 zł, a to płaca godzinowa wyniesie około 17 zł.

  Jak podkreślił Morawiecki płaca minimalna w wysokości 4 tys zł , to w sytuacji wzięcia pod uwagę siły nabywczej złotego, odpowiada np. wynagrodzeniu w wysokości ok.1,2 tys euro w Hiszpanii (z uwzględnieniem siły nabywczej euro w tym kraju).

  Prezes Kaczyński zapowiedział także wypłatę dwukrotnie dodatkowego świadczenia emerytalnego w roku 2021 i jednocześnie utrzymanie zróżnicowanej metody waloryzacji świadczeń emerytalnych w 2020 roku (niskie świadczenia kwotowo minimum o 100 zł w 2020 roku, a wyższe świadczenia wskaźnikiem inflacji).

  Wreszcie trzecim elementem hat tricka Kaczyńskiego była zapowiedź wyrównania dopłat bezpośrednich dla rolników do średniej unijnej (a więc około 280 euro do hektara) w nowej perspektywie unijnej, a więc od 2021 roku.

  Te zapowiedzi prezesa Kaczyńskiego dotyczące wzrostu płacy minimalnej są kontynuacją procesu podwyżki tej płacy od momentu utworzenia rządu przez Prawo i Sprawiedliwość na jesieni 2015 roku.

  Przypomnijmy, że rozpoczynaliśmy od płacy w wysokości 1750 zł w 2015 roku, a wyniesie ona w roku 2020 już 2600 zł (i najprawdopodobniej 17 zł w wymiarze godzinowym) czyli będzie wyższa aż o 850 zł czyli blisko o 50 proc.

  Jej podniesienie do 4 tys zł w 2023 roku czyli na koniec drugiej kadencji rządzenia oznaczałoby ,że w ciągu dwóch kadencji rządów Prawa i Sprawiedliwości płaca minimalna wzrosła aż o 2250 zł I (a więc o prawie 230 proc.).

  Ponieważ wzrost wynagrodzeń oznacza wzrost kosztów dla przedsiębiorców, premier Morawiecki zapowiedział zwiększenie kwoty obrotów pozwalających na pozostawanie w opodatkowaniu podatkiem zryczałtowanym z 250 tys euro do 1 mln euro, a więc przychodów do ponad 4,2 mln rocznie, a następnie do 2 mln euro, oraz uzależnienia składek przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą od osiąganych dochodów, a nie przychodów.

  Z kolei premier Morawiecki zaproponował utworzenie aż 3 nowych funduszy: funduszu modernizacji szkół (z kwotą początkową 2 mld zł), funduszu modernizacji szpitali (także z początkową kwotą 2 mld zł) i funduszu budowy ok. 100 obwodnic mniejszych miast (ze środkami budżetowymi dostosowanymi do ilości przygotowanych projektów w każdym roku budżetowym).

  Wprawdzie za substancję materialną w szkolnictwie czy w ochronie zdrowia w ponad 90 proc. odpowiadają samorządy (to one są organami założycielskimi szpitali albo organami prowadzącymi szkół), ale rząd zdecydował się wesprzeć w ten sposób działania inwestycyjne i modernizacyjne tej substancji materialnej inicjowane przez samorządy.

  Z kolei przynajmniej kilkadziesiąt mniejszych miast od dawna czyni starania o budowę obwodnic zarówno w ciągu dróg krajowych jak i wojewódzkich i rząd tworząc fundusz dotyczący ich budowy ,wychodzi naprzeciw także tym oczekiwaniom.”

 2. ZAMIAST PISAĆ TE DENNE KOMENTARZE POSZLIBYŚCIE KREW ODDAĆ DLA PANI ASI

 3. zero w lowiczu ..hmm w sumie lowicz to takie zero jest

 4. Gdzie pan był panie Bejda z PSL,
  jak za PO-PSL strzelano do górników gumowymi kulami i na mrozie POlewano ich wodą !

  Tak wygląda prawdziwy stosunek PO-PSL do problemów Śląska i dokładnie tak rząd PO-PSL realizował “potrzebę dialogu” z górnikami…

  https://www.youtube.com/watch?v=wfyFRDAf8Gw

 5. Pamiętamy, jak Kosiniak-Kamysz z tęczowego ZSL referował w sejmie ustawę o POdniesieniu wieku emerytalnego a koalicja PO-PSL go przyjęła:

  Kobiety: z 60 lat do 67 lat (7 lat więcej),

  z 55 lat do 67 lat dla kobiet w rolnictwie o 12 lat więcej !!!

  Mężczyźni z 65 lat do 67 lat (2 lata więcej)

  https://www.youtube.com/watch?v=QQyjxR5-Blk

  • bratkowiczanin

   Mniejsza pensja co miesiąc, ale więcej pieniędzy na starość – to najnowszy pomysł rządu na rozbrojenie tykającej bomby emerytalnej. Poprzez Pracownicze Plany Kapitałowe rządząca ekipa chce przekonać Polaków do oszczędzania na starość, bo bez dodatkowego zabezpieczenia jesień życia nie będzie kolorowa. Emerytura z ZUS-u będzie groszowa. Biorąc pod uwagę stopę zastąpienia, czyli relację emerytury do naszego ostatniego wynagrodzenia, OECD prognozuje, że bez odkładania pieniędzy na własną rękę Polaków czekają głodowe emerytury.

   • WIARYGODNOŚĆ

    Za PO-PSL już to mówili:

    “Pinindzy nie ma i nie będzie ”

    Za PiS się znalazły, bo PiS jest partią WIARYGODNĄ

 6. “Brałaś już?”

  Komentarz “działacza” PO
  POgarda POzostała ???

 7. PO czy to prawda?

  Panie Andrzej
  Kliknij na link
  i POczytaj

  http://blogpress.pl/node/7889

  PO przeczytaniu daj komentarz o swoich odczuciach.

 8. BRAWO PANIE MINISTERZE ZIOBRO !!!

  TAK TRZYMAĆ !!!

  GONIĆ BANDZIORÓW I ZŁDZIEII !!!

  Gdzie oni są?
  Wystarczy POczytać co kto pisze w komentarzach.

 9. Lista dokonań nie będzie długa. Powie on tak: sper……liśmy coś tylko dało, ale w następnej kadencji sper…limy także to co spier…liśmy dotychczas.

 10. Panie Andrzej,
  ilu pracowników zwolniono z ZPP SYNTEX jak byłeś pan “działaczem ” NSZZ Solidarność?????

  Teraz wprowadziła pana partia PO komunistów z PZPR Cimoszewicza, Belkę i Millera do Parlamentu Europejskiego,

  CZY NIE WSTYD PANU ????
  Jeszcze jaki cyniczny fotkę są wystawia.

  Kim pan jest panie Andrzej???

 11. TE ZEEEEEERRRRROOOOOOOO tutaj
  Persona non grata

 12. ” …. jak czytam te wypowiedzi to widzę że żadna Partia wam nie odpowiada A tylko pyte wziąć i napiedalać czy winny czy nie i wtedy był by Porządek i zgranie narodu jak przed upadkiem komuny …..” taki pomysł na demokrację w Polsce ma pewien radny z chasna (z dawnej chłopskiej partii) . Pozazdroscic pomysłu na demokrację.

 13. Właśnie dowiedziałem się, że zmarł ojciec premiera. Bardzo mi przykro i współczuję Morawickiemu. Pomny wpisów zwolenników PiS, proszę jednak o zwrócenie uwagi, że po śmierci Adamowicza Wasze środowisko wręcz ziało niewybrednymi komentarzami. Tymczasem jakoś nie dostrzegam nawałnicy wrogości ze strony LGBT czy liberałów. Mam nawet wrażenie, że śmierć Morawieckiego seniora budzi głęboki smutek również wśród wyszydzanych przez Was oponentów PiS.

  • Znam doskonale środowisko prawnicze i zdecydowanie sprzeciwiam się obecnej reformie. Potrafię też uzasadnić swoje zdanie. Nie zagłosuję na PiS, ale też nie mam zamiaru pyszczyć bez sensu. Z szacunkiem dla p. ministra – NIE POPIERAM – zagłosuję na inną opcję.

 14. MINISTER OBRONY NARODOWEJ oraz PROKURATOR GENERALNY niech publicznie wyjaśnią postępowania prowadzone w sprawie nielegalnych podsłuchów Żandarmerii Wojskowej wobec kadry 16 batalionu dowodzenia w Elblągu i odpowiedzą na pytania: Dlaczego prokurator Mackiewicz umorzył postępowanie wobec ppor. NS z 16 bdow ,mimo że nikt na tego oficera nie doniósł i nikt nie wnosił o jego ściganie Dlaczego nie zabezpieczono urządzeń podsłuchowych wskazanych przez pokrzywdzonego. Dlaczego umorzono sprawy bez zapoznania się z materiałami operacyjnymi ŻW w Elblągu i ich nie zabezpieczono Dlaczego prokurator TOMASZ MACKIEWICZ z Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Elbląg zataił dane chor. Grzegorza. K. z ŻW i dlaczego nie poniósł za ten czyn konsekwencji. Dlaczego szef prokuratury garnizonowej w Elblągu JAROSŁAW ŻELAZEK po otrzymaniu ponownego wniosku o wszczęcie postępowania w sprawie nielegalnych podsłuchów w 2008r nie wykonał czynności sprawdzających . Dlaczego prokurator KAROL KOPCZYK mimo iż potwierdził w aktach sprawy fakt zatajenia informacji przez Mackiewicza nie postawił mu zarzutów Dlaczego tylko pokrzywdzony był przesłuchiwany, żandarmi byli tylko rozpytani bez pouczenia o karalności składania fałszywych zeznań Czy istnieje związek między pierwszym doniesieniem z lipca 2007w sprawie nielegalnie stosowanym podsłuchem , a wypowiedzeniem złożonym przez chor. Grzegorza K w lipcu 2007r .BŁASZCZAK lub Komendant Żandarmerii niech ujawni i poda do publicznej wiadomości zakres i wyniki kontroli przeprowadzonej dn.31.01.2008r w oddziale elbląskim ŻW dotyczącej nielegalnego stosowania podsłuchów. Dlaczego pokrzywdzony nie otrzymał informacji mimo upływu 8 lat na temat zakresu i wyników kontroli. Dlaczego Komendant Żandarmerii woli pisac bezskuteczne doniesienia do prokuratury rejonowej w sprawie znieważania funkcjonariuszy żandarmerii zamiast publicznie odpowiedzieć na pytania. 25.05.2017 do ministra sprawiedliwości wpłynęła petycja mieszkańców Elbląga o odwołanie prokuratora rejonowego jarosława żelazka. Dlaczego Ziobro boi się opublikować jej na stronie ministerstwa zgodnie z ustawą o petycjach z dn.11.07.2014 (Dz. U. z 2014 r. Poz. 1195 art. 8 §1 )? Dlaczego do dnia dzisiejszego nie udzielił odpowiedzi autorom petycji.

  • bredzisz człeku jak najęty.Lepiej było za komuny lub Popaprańców? Puknij sie w ł.b

   • Tak właśnie dyskutuje sìę z pisiorami.Ludzie merytorycznie oni jak wyżej.

   • bratkowiczanin

    Nowa rzeczywistość w WP pokazała, że aby awansować oficer musiał być uległy i robić to, co władza każe. A kierownictwo MON testowało uległość dowódców na różne sposoby m.in. wysyłając do jednostek Bartłomieja Misiewicza. Dowódca musiał go przyjmować jak ministra, w przeciwnym razie dostawał wilczy bilet. Testu nie zdało kilku oficerów, na przykład gen. Andrzej Reudowicz. Gdy wszechwładny rzecznik wizytował 12. Dywizję Zmechanizowaną, jej dowódca nie witał go przed bramą lecz w gabinecie. Misiewicz poczuł się na tyle urażony, że aby gen. Reudowicz stracił stanowisko. Przed wyrzuceniem z wojska uchroniło go tylko to, że znaleziono mu miejsce za granicą.
    Podobny błąd popełnił płk Zenon Brzuszko, dowódca 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. Ten twardziel po trzech misjach, doświadczony dowódca, też poległ podczas wizyty rzecznika w jednostce. Nie przyjął go z honorami, co skończyło się dla niego dymisją i wyjazdem za granicę.

 15. Ciekawe czy ekipa spod Sądu przyjdzie pokrzyczeć “KON STY TU CJA” czy zmięknie kiszka.

 16. Popieram rząd PIS. To dobra zmiana!
  A Ci którzy przyjdą tutaj ANTY komentować niech hmmm daleko!

  • Brałaś już ?

   • Panie Wojtku, naprawdę… Żeby w taki sposób …

   • Panie Andrzej,
    ilu pracowników zwolniono z ZPP SYNTEX jak byłeś pan “działaczem ” NSZZ Solidarność?????

    Teraz wprowadziła pana partia PO komunistów z PZPR Cimoszewicza, Belkę i Millera do Parlamentu Europejskiego,

    CZY NIE WSTYD PANU ????
    Jeszcze jaki pan cyniczny fotkę swoją wystawia.

    Kim pan jest panie Andrzej???

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.