Nieformalna grupa wolontariuszy „Aktywny Łowicz” we współpracy z Dariuszem Mroczkiem prowadzi zbiórkę darów dla domu dziecka oraz szkolnej bursy w Solecznikach na Wileńszczyźnie.

Pomoc trafi m.in. do podopiecznych z domu Dziecka w Solecznikach. fot. Tomasz Matusiak
Pomoc trafi m.in. do podopiecznych z domu Dziecka w Solecznikach. fot. Tomasz Matusiak

Największe potrzeby domu dziecka, bursy szkolnej i domu samopomocy to: komplety pościeli wraz z prześcieradłami o wymiarach 150 x 200 m, artykuły higieny osobistej oraz środki utrzymania czystości. Dla wszystkich osób, rodzin w trudnej sytuacji materialnej potrzebne są także artykuły higieny osobistej, pasty do zębów, mydło, proszki do prania, a także bielizna czy skarpety. Powinny to być rzeczy nieużywane, dobrej jakości. Mile widziane są też kartki świąteczne i życzenia, naturalnie w języku polskim.

Dary można dostarczać do siedziby Klub Seniora „Radość” (przy ul. 3 maja 11, od poniedziałku do piątku w godzinach 14-17). Do Solecznik zostaną dostarczone w dniach 12-14 kwietnia.

6 komentarzy

  1. POMAGAĆ WARTO.TAK TRZYMAĆ PANIE DARKU

  2. Zapraszam do współpracy, Jeśli ktoś ma wątpliwości chętnie wskaże sposób i miejsce gdzie dostarczyć samemu pomoc . Dodam że kilka osób z 8 które miały uczestniczyć w nieszczesnej wyprawie do Smoleńska przyjeżdża ze mną tu na Wileńczyzne regularnie, więc można zapytać ich o prawdę. kontakt ze mną mrokol1968@wp.pl Pozdrawiam wszystkich co sprzyjają

  3. AktywnyŁowicz

    Może być Pan/Pani pewny/a że dotrą tam gdzie trzeba. I specjalnie dla was ,sama osobiscie napisze artykuł na naszej stronie oraz foto reakacje z całej wizyty jak i przekazania darów. Do Pana leszka na wycieczke jedziemy 12-14kwietnia. Pozdrawiam serdecznie.

  4. Czy postać pana Mroczka gwarantuje że te dary dotrą tam gdzie trzeba ??

    • Hejterów zapraszam na wyjazd i włączenie się pod swoimi nazwiskami do wsparcia Polaków z Wileńszczyzny. Może przekonanie się naocznie o tym czy pomoc trafia i do kogo wyzwoli u niektórych odrobine empatii zamiast chorego cynizmu i konfidencko anonimowej mentalności i aktywności hejtera. Ma ktoś mi coś do zarzucenia proszę otwarcie pod swoim imieniem i nazwiskiem. Możemy też się spotkać – inaczej- uznaje, że posty wstawia malutki tchórz – typ wrednego zawistnika. Pozdrawiam normalnych i zapraszam do współpracy. Tchórzohejterzy. jako frajerzy niech się duszą w swoim świecie

  5. A kiedy Aktywny Łowicz we współpracy Dariuszem Mroczkiem będzie organizował tam wycieczki? ( takie jak do Smoleńska).