Towarzystwo Przyjaciół Zwierząt “Arkadia” w Głownie organizuje zbiórkę pieniędzy na budowę murowanego budynku i boksów dla psów przebywających w miejskim przytulisku na ul. Piaskowej.

Obecnie na terenie obiektu nie ma żadnego murowanego budynku, zabudowa jest konternerowa, a boksy wykonane z blachy i płyt betonowych nie są zbyt ciepłe i zimą zwierzęta marzną. Pracownicy przytuliska i wolontariusze “Arkadii” zawsze dbają o docieplenie drewnianych bud słomą i kocami pochodzącymi z darów, ale nie zawsze to wystarcza. Pokrycie dachowe boksów też pozostawia wiele do życzenia – stąd zbiórka organizowana jest pod hasłem “Kapie nam na noski”.

Obecnie w przytulisku w Głownie przebywa około 80 psów. W opinii organizatora zbiórki, czyli TPZ, zapewnienie im godnych warunków wymaga modernizacji przytuliska poprzez budowę murowanych boksów. Dlatego “Arkadia” prosi ludzi dobrej woli o pomoc. Cenna będzie każda złotówka przekazana na ten cel na konto stowarzyszenia.
Darowizny w dowolnej kwocie można wpłacać na konto Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt “Arkadia” w Głownie. Nr konta: 92878700000024648220000003.

Internauci informowani są o prowadzonej zbiórce za pośrednictwem strony internetowej przytuliska http://www.przytuliskoglowno.pl, jego kont na Instagramie i Facebooku (link do wydarzenia) . W sieci zbiórkę anonsuje też krótki film pt. “Mam na imię Lucky”, którego bohaterem jest pies o imieniu, które znaczy Szczęściarz. Film można obejrzeć tutaj.

Lucky czyli Szczęściarz. Fot. TPZ Arkadia, www.przytuliskoglowno.pl/
Boks w przytulisku w Głownie. Fot. EWR

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.