W piątek 21 września w godz. od 10 do 13 w I LO odbędzie się „Dzień Zdrowia i Sportu”, który ogólniak przygotowuje wspólnie z Sanepidem. Impreza jest skierowana dla uczniów szkoły, ale także dla osób z zewnątrz.

W ramach wydarzenia mieszkańcy będą mogli skorzystać z nieodpłatnych badań m.in. słuchu, ciśnienia krwi, cukru i cholesterolu, a także mammografii dla kobiet w wieku od 50 do 69 roku życia. Dostępne będzie też Mobilne Centrum Diagnostyki Osteoporozy oraz punkt konsultacji dla pacjentów, w którym informacji udzieli rzecznik NFZ.

Zawodowi strażacy przygotują pokaz ratownictwa medycznego, będzie też możliwość skorzystania z urządzeń tj. narkogogle i alkogogle (imitujących stan po spożyciu narkotyków lub alkoholu) oraz smokolyzera (pozwala na zbadanie zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu).

Ponadto przygotowano szereg atrakcji, jak np. pokaz aikido, judo, aerobik, turniej w piłkę siatkową oraz pokazowy trening na trampolinach i wiele innych. Planowany jest też konkurs na ciasto ekologiczne i warsztaty zdrowego żywienia.

Impreza jest organizowana w związku z obchodami jubileuszu 70. rocznicy działalności Światowej Organizacji Zdrowia i ogłoszonego przez nią hasła na 20188 rok: „Zdrowie dla wszystkich”.

Dzień Sportu i Zdrowia w I LO w Łowiczu

Komentowanie nie jest możliwe.