Koncert jubileuszowy z okazji 45-lecia istnienia Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Boczki Chełmońskie” odbędzie się w niedzielę 25 sierpnia podczas Dożynek Gminnych w Kocierzewie Płd.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 13.45 zbiórką grup wieńcowych przy kościele pw. św. Wawrzyńca, w którym kwadrans później rozpocznie się msza św. Po jej zakończeniu, korowód dożynkowy przejdzie na plac za remizą OSP w Kocierzewie Płd., gdzie przewidziano obrzędy dożynkowe, prezentację wieńców i dzielenie chleba dożynkowego.

Następnie rozpocznie się część rozrywkowa, w ramach której przewidziano bogaty program atrakcji. O godz. 16 wystąpi Zespół Śpiewaczy „Księżanki”, po nich Dziecięcy Zespół Ludowy „Kocierzewiacy”. O godz. 16.45 zaplanowano koncert jubileuszowy z okazji 45-lecia istnienia RZPiT „Boczki Chełmońskie”.

W programie imprezy jest także „Ludowa potańcówka na wesoło” z nauką tańca dla wszystkich i konkursami, a także biesiada dożynkowa z DJ-em. Nie zabraknie też stosik wystawowych, atrakcji dla dzieci i poczęstunku dla wszystkich.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.