Po raz drugi Rodzinny Klub Abstynenta „Przystań Życia” w Żychlinie organizuje dwudniową imprezę integrującą trzeźwiejących alkoholików z lokalną społecznością. Odbędą się one 7 i 8 października.

Przygotowano wiele atrakcji dla dorosłych i dla dzieci. Ze względu na remont domu kultury, w tym roku impreza odbędzie się w Zespole Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza, przy ulicy Łukasińskiego. Po raz drugi odbędzie się też Bieg Trzeźwości, w tym roku ruszy i skończy się on koło dawnej bazy PKS na ulicy Łąkowej.

7 października członkowie klubu będą świętować 27. rocznicę utworzenia Rodzinnego Klubu Abstynenta. O godz. 16.00 w siedzibie klubu przy ulicy 1 Maja rozpocznie się otwarty miting AA. Następnie o godz. 18.30 zostanie odprawiona msza święta w kościele pw. Apostołów Piotra i Pawła w Żychlinie. Po mszy uczestnicy imprezy przejdą do ZS nr 1 przy ulicy Łukasińskiego, gdzie o godz. 19.45 zaplanowano uroczyste, oficjalne powitanie gości. Po niej nastąpi część artystyczna, a od godz. 21.00 do 2.00 zaplanowano bezalkoholową zabawę taneczną. Do tańca będzie przygrywać zespół OXERR.

W niedzielę, 8 października, o godz. 14.00 odbędzie się drugi Bieg Trzeźwościowy. Start i meta koło bazy PKS na ulicy Łąkowej. Po biegu wszyscy przejdą do ZS nr 1. Tam będzie prezentacja twórczości literackiej członków klubu oraz gry i konkursy dla dzieci, będzie darmowe malowanie twarzy, będą zjeżdżalnie i dmuchańce, ścianka wspinaczkowa oraz wiele innych atrakcji dla dzieci. Dla wszystkich uczestników zabawy przygotowano darmową grochówkę. Przez cały czas będzie można korzystać z bezpłatnych porad terapeuty uzależnień, psychologa i prawnika. W przerwach będzie grać zespół OXERR.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.