Kamila Golędzinowska z Łowicza wygrała łowicką edycję konkursu na najlepsze zdjęcie „pokazujące unię” – a w zasadzie zmiany, jakie zaszły w Polsce dzięki środkom ze wspólnego budżetu Unii Europejskiej.

Kamila Golędzinowska z Łowicza wygrała łowicką edycję konkursu na najlepsze zdjęcie „pokazujące unię”
Kamila Golędzinowska z Łowicza wygrała łowicką edycję konkursu na najlepsze zdjęcie „pokazujące unię”

Co chciała pokazać na fotografii Kamila nie trzeba opisywać – zdjęcie publikujemy poniżej. Warto jednak dodać, że zostało ono wykonane w dzień Bożego Ciała.

Zdjęcie wykonane przez Kamilę
Zdjęcie wykonane przez Kamilę

– Spodobało nam się to miejsce, często tamtędy przejeżdżamy, np. wracając ze szkoły – opowiada mama Kamili, pani Danuta. Należy wyjaśnić bowiem, że Kamila będzie od nowego roku szkolnego uczęszczać do V klasy Pijarskiej Szkoły Podstawowej Królowej Pokoju.

Podczas zdjęć towarzyszyła jej starsza siostra – Eliza, która będzie w nowym roku szkolnym chodzić do VII klasy tej samej szkoły oraz mama.

Konkurs został przeprowadzony przez 52 redakcje gazet lokalnych. Nagrody-smartfony (Xiaomi Redmi 5 Plus 32GB Dual SIM LTE Black) trafiły do mieszkańców 16 województw, którzy najlepiej swoją fotografią uchwycili zmiany, jakie zaszły w Polsce dzięki środkom ze wspólnego budżetu Unii Europejskiej.

Zrobili to romantycznie, artystycznie, na wesoło lub całkiem na poważnie. Kamila zrobiła to „po łowicku”. Brawo! Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Organizatorem konkursu „Unia lokalnie – pokaż to na zdjęciu!” było Stowarzyszenie Gazet Lokalnych (do którego należy Nowy Łowiczanin) w ramach projektu „InForMe – Działania informacyjne w zakresie promocji Polityki Spójności przez media lokalne w Polsce” przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach konkursu 2017CE16BAT063 „Wsparcie środków informacyjnych dotyczących polityki spójności UE”. Niniejsza publikacja odzwierciedla wyłącznie stanowisko autora. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek użycie zawartych w niej informacji.

6 komentarzy

 1. Czerwony kafar

  Podsumowując (gdyż zabrakło mi znaków) zdjęcie bardziej pokazuje to czego Unia nam nie zabrała i nigdy nie zabierze niż to co nam dała 🙂

 2. Czerwony kafar

  Czym dłużej przeglądam się temu zdjęciu tym bardziej mi się podoba, no bo co na nim mamy autobus zastępczy zamiast pociągu(to nam unia dała 😉 a na pierwszym planie, nie to do czego dąży Unia czyli zatracenia polskości, niszczenia przywiązania do tradycji, religii czyli jakiegoś osobnika bliżej nieokreślonej płci z tęczowa flagą z jakimś penisem na głowie tylko co? dziewczynkę w stroju łowickim przywiązaną do tradycji piękny sarkazm. Brakuje Krzyża ale mamy dopisek redakcji, zrobione w Boże Ciało czyli w jedno z największych świąt chrześcijańskich. Brawo jeszcze raz brawo

  • Stawr0gin

   Autobus (albo raczej autokar) zastępczy jest tam z powodu gruntownego remontu linii. A tak w ogóle, to nie sądzę, by autorka zdjęcia chciałaby być łączona z tak ideologiczną interpretacją. Ja wiem, że odbiorca ma prawo mówić “co autor miał na myśli”, ale w tym wypadku należałoby chyba odpuścić, choćby z racji na jej młody wiek.

 3. koczkodan zielony

  Boze jaki zenujacy poziom konkursu skoro gowniane selfie wygralo 🙂

 4. czerwony kafar

  Powiem tak… Nie wiem jakie wpłynęły zdjęcia na ten konkurs, ale patrząc na to zdjęcie, nie żałuję, że nie wziąłem w nim udziału…
  Byłbym bez szans 😉

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.