Czasopismo o tematyce edukacyjnej „Perspektywy” opublikowało Ogólnopolski Ranking Liceów Ogólnokształcących 2017 i Ogólnopolski Ranking Techników 2017. W rankingach tych znalazło się kilka szkół z Łowicza, ale najwyższą pozycję ma Zespół Szkół Centrum Kształcenie Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie. Szkoła ta w drugim z wymienionych rankingów zajęła 19. miejsce w Polsce i 2. w województwie łódzkim.

W Ogólnopolskim Rankingu Techników jest też największa łowicka szkoła średnia – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 na Blichu – ale na miejscu 238. w Polsce i 11. w województwie.

Technikum nr 4 działające w ramach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 nie ma w ogólnopolskim rankingu (a to oznacza, że uplasowałoby się dalej niż na 300. pozycji – bo tyle techników objął ten ranking), ale jest na 36. miejscu w województwie łódzkim.

zdunska_dabrowa

W Ogólnopolski Ranking Liceów Ogólnokształcących najlepszą pozycję z łowickich szkół ma pijarskie LO – które jest 122. w Polsce i 12. w naszym województwie, I LO jest na pozycji 192. w kraju i 18 w województwie łódzkim.

IV LO, działające w strukturach „Ekonomika” nie zmieściło się a rankingu ogólnopolskim liceów (które liczy 500 szkół). W województwie zajmuje 46. miejsce.

Komentowanie nie jest możliwe.