Przewodnik turystyczny, prezes łowickiego koła przewodników PTTK, inicjator Roku Rybackiego i Roku Anieli Chmielińskiej, spiritus movens wielu imprez, które w minionych kilku latach zorganizowano w mieście, Zdzisław Kryściak, został Łowiczaninem Roku 2016.

Listopadowe oprowadzanie po cmentarzu katedralnym. Kryściak kontynuuje te spacery od lat. Fot. archiwum NŁListopadowe oprowadzanie po cmentarzu katedralnym. Kryściak kontynuuje te spacery od lat.

Tytuł, przyznawany od 1998 roku przez redakcję Nowego Łowiczanina, a od 2004 roku przez kapitułę, którą tworzą redaktor naczelny NŁ i laureaci dotychczasowych tytułów, jest dowodem uznania dla jego inicjatyw, a także dla umiejętności organizowania wokół nich zespołu ludzi, którzy przedsięwzięcie przeprowadzą. Kapituła, obradująca 1 grudnia, podkreśliła jak cenne są rajdy, krajoznawcze spacery po mieście czy imprezy przypominające dawnych, zasłużonych Łowiczan, których w ostatnich latach było wiele – a wszystko to jest w wielkiej mierze jego zasługą.

Zapraszamy na galę wręczenia tytułu. Odbędzie się ona w sali kina Fenix w najbliższą sobotę 7 stycznia o godzinie 15. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy laureata znają, uczestniczyli w prowadzonych przez niego imprezach – ale i wszystkich innych, którzy chcą mu pogratulować, a niezależnie od tego lubią dobrą muzykę – bo wystąpi zespół Roma z ZSP 3, którą to szkołę kończył przed laty Kryściak – a także tych, lubią czegoś ciekawego dowiedzieć się o mieście – bo i na takie atrakcje będzie na gali czas. Wstęp oczywiście wolny.

W najnowszym Nowym Łowiczaninie obszernie przedstawiamy Zdzisława Kryściaka. 

Jaskinia Mylna w Dolinie Kościeliskiej, boczny korytarz, rok 2014. Fot. Archiwum Z. KryściakaJaskinia Mylna w Dolinie Kościeliskiej, boczny korytarz, rok 2014. Fot. Archiwum Z. Kryściaka

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.