Dziś 25 września około godz. 9. w jednym z gospodarstw rolnych w Różycach w gminie Kocierzew Południowy doszło do poważnego wypadku, w wyniku którego młodemu mężczyźnie zmiażdżona została lewa dłoń.

Na miejscu zjawił się zastęp JRG z Państwowej Straży Pożarnej z Łowicza, w gospodarstwie zastał przytomnego 26-letniego mężczyznę z uszkodzoną dłonią, którą wcześniej uwolnił on z urządzenia mechanicznego. Z przeprowadzonego wywiadu wynikało, że włożył ją do pracującego podajnika ślimakowego, potocznie określanego jako żmijka do przesyłania zboża, np. na miejsce składowania.

Karetka. fot. zastępcze NŁ

Strażacy udzielili mężczyźnie wsparcia psychologicznego i po chwili przekazali Zespołowi Ratownictwa Medycznego, lekarz zadecydował o wezwaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i natychmiastowego przewiezienia do jednego z łódzkich szpitali.

2 komentarze

  1. Dziękuję za szybkie przybycie, pomoc i wsparcie straży pożarnej oraz służbom ratunkowym również LPR. Oby tak dalej, dziękuję.

    Pozdrawiam

  2. “… młodemu mężczyźnie zmiażdżona została lewa dłoń” Ufff, Panie Redaktorze, a zręczniejszej gramatyki nie dało się użyć?