Mieszkańcy osiedla Górki uczestniczyli dzisiaj, 10 października, w corocznym spotkaniu z burmistrzem Krzysztofem Kalińskim, podczas którego wybierali propozycje do kolejnej tury głosowania nad budżetem obywatelskim dla swojej dzielnicy.

Na spotkaniu obecnych było 53 mieszkańców, którzy oddali 51 głosów ważnych i 2 nieważne. Spośród czterech propozycji wpisanych na karty do głosowania, mieszkańcy mogli wybrać trzy, a zostały nimi: poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym na os. Górki poprzez ustawienie progów zwalniających i znaków (33 głosy), siłownia plenerowa – zdrowie za darmo (31 głosów), ułożenie bezpiecznej nawierzchni na placu przy ul. Miodowej (28 głosów). Nie zakwalifikował się projekt utworzenia sztucznego boiska do gry w piłkę nożną (17 głosów).

Podczas zebrania poruszono też wiele innych kwestii, jak np. nierozwiązany od lat problem przeznaczenia placu przy ul. Miodowej na cele sakralne, zmieniona przez wojewodę nazwa ul. 17 Stycznia na Żołnierzy Niezłomnych przypieczętowana wyrokiem WSA w Łodzi, niewykonana przebudowa ul. Chabrowej, która jest inwestycją wybraną do realizacji z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego oraz zastrzeżenia zgłaszane do kursowania autobusów MZK.

Szczegółowo o poruszonych na Górkach problemach, postawionych przez mieszkańców pytaniach i udzielanych przez burmistrza i jego współpracowników odpowiedziach – przeczytasz w NŁ za tydzień, 18 października.

20 komentarzy

 1. Pozdrawiam wspaniałych pszczelarzy z Górek.

 2. Niestety klasę, którą Pan Siewiera zaprezentował to żenada. Wykorzystuje spotkania budżetowe do uprawiania polityki. Gdzie był do tej pory? Dlaczego wcześniej nie uczestniczył w tych spotkaniach? Obudził się gdy kandyduje na burmistrza. Postawa i zachowanie świadczy o poziomie kultury. I taki człowiek chce zostać burmistrzem!

  • Ja nie widziałam udziału Pana Siewiery (SIEDZIAŁ I SŁUCHAŁ nie zabierał głosu) Udział był za to członków Łączy nas Łowicz – klaskali chyba tylko oni i nikt inny) -proszę nie odkręcać kota ogonem. Politykę wprowadził sam Burmistrz wychwalając obecnych radnych i przypisując im zasługi jak się okazało, których nie dokonali -TO BYŁA ŻENADA!!!
   A już wybitną politykę na koniec dołożyła TEŻ KANDYDUJĄCA W WYBORACH PANI DYREKTOR- to dopiero była BRUDNA KAMPANIA oraz żenujące zachowanie, a feeee….

  • Z tego co pamiętam Siewiera bywał wcześniej na Górkach na spotkaniach z mieszkańcami (na pewno w ubiegłym roku był) wiec posądzanie go o aktywność tylko przedwyborczą jest moim zdaniem nieuprawnione.
   Co rok Burmistrz wykorzystywał te spotkania do autopromocji, umiejętnie obchodząc problemy mieszkańców. Miodowa i placyk są tego najlepszym przykładem. Sami wiecie że znając zasady dynamiki tłumu można łatwo kogoś zbić z pantałyku. Ja już nie chcę być manipulowany. Potrzebuję konkretów. Wiem na kogo będę głosował. Sami Państwo zdecydujecie komu zaufacie.

 3. Tylko Mariusz Siewiera!!!!

 4. Wczorajsze spotkanie pokazało tak naprawdę jakiego pokroju ludzie stoją za Panem Siewierą.
  Okrzyki na sali politykę przyszliście robić Łowickie.pl.
  Czy dobór na listy kandydatów co wzbudzają tak skrajne emocje na zebraniu to dobre posunięcie?
  Mieszkańcy Górek wykrzyczeli co na ten temat uważaj .
  Nie róbcie polityki Łowickie .pl na spotkaniach a na ulotkach piście prawdę.

  • Wszystko co zostało napisane w ulotkach jest prawdą. Co niektóre osoby wpisały to co faktycznie zrobiły inne po prostu nie mają się czym pochwalić to krytykują. Ja widziałam, że to Pani wymachująca ulotką wprowadziła politykę na zebranie. Oklaski dla Burmistrza i Pana Krzysztofa J. od Krystiana C. i Katarzyny S. to była żenada – teraz nie wiem czy przyszli na to spotkanie z urzędu czy jako komitet Kalińskiego.
   Współczuję Panu A. że go zakrzyczano jak próbował pokazać prawdę i obłudę w sprawie działki.

 5. Bogdan Jaśniewski

  Jestem mieszkańcem osiedla Górki mieszkam
  na rogu ulicy.Środkowej 30 i Żołnierzy Niezłomnych.

 6. A Pan Siewiera i Jaśniewski to mieszkają na Górkach ??? bo widzę ze w spotkaniu twardo uczestniczą

 7. Pan A. z lowickie.pl za swoje bajdurzenie na ulotce dostał wczoraj po nosie, hahaha

  • A może Pani dyrektor jest zdenerwowana, że osiedlowe pieniądze, które dotychczas zostawały tylko w przedszkolu teraz wydawane są tak jak powinny dla mieszkańców osiedla?

   • oj Renia , gwiazdo jednych wyborów, chyba się troszkę mylisz. Nie można pisać głupstw w ulotce i przypisywać sobie zasług i osiągnięć innych osób

   • A ja jestem ciekawa co takiego jest napisane w owej ulotce co jest nieprawdą bo nie czytałam – może przytoczysz choć 1 lub 2 przykłady?

 8. Kolejna siłownia…

 9. Burmistrz to jest jednak kozak! Mieszkańcy Górek super postawa! Gratulacje!

 10. W którym miejscu te progi?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.