W bardzo przyjemnej i pełnej wzruszeń atmosferze przebiegał koncert charytatywny “Radość dla dzieci”, który 23 maja zorganizował Klub Seniora Radość w Łowiczu i jego Przyjaciele. W wyniku przeprowadzonych licytacji oraz ze sprzedaży cegiełek udało się zebrać 7.810 zł na leczenie niepełnosprawnych braci z Łowicza – Kubusia i Franka Milczarków.

 Bohaterowie koncertu byli na nim obecni na imprezie pod opieką mamy i dziadków – i pomimo ich obaw, jak zareagują na hałas i dużą ilość osób – byli bardzo dzielni. Już na początku imprezy zostali obdarowani przez organizatorów wielkimi maskotkami – misiami. Przewodnicząca klubu Anna Bieguszewska, nie kryjąc wzruszenia, mówiła, jak dzielna jest rodzina, która wychowuje chłopców, a koncert jest po to, aby choć trochę ulżyć w trudach ich leczenia i rehabilitacji.

Na pierwszy “ogień” licytacji prowadzonej przez wiceburmistrza Bogusława Bończaka poszły: kosz słodyczy – sprzedany za 150 zł, obraz – za 500 zł, obiad dla 4 osób – za 150 zł, pluszowy miś – 250 zł. Bogusław Bończak podgrzewał atmosferę, sam z Anną Bieguszewską licytując opiekę kupon na miesięczną dietetyka, mówiąc, że chciałby nieco się odchudzić…

W przerwach między licytacjami występował chór ze Szkoły Podstawowej nr 1, chór z Bednar oraz chór Klubu Seniora. Ta część imprezy też wywołała niejedną łzę, bo w repertuarze chórów nie brakowało piosenek o miłości matki i dziecka. Komentowanie nie jest możliwe.