Sezon koncertowy w Żelazowej Woli trwa do końca września. W tym czasie, w każdą sobotę i niedzielę o godzinie 12.00 i 15.00, można wysłuchać recitali w wykonaniu pianistów nie tylko polskich, przede wszystkim laureatów konkursów chopinowskich.

Recital w Żelazowej Woli, fot. Małgorzata Kazur
Recital w Żelazowej Woli, fot. Małgorzata Kazur

Szczególnie zapowiada się niedziela 26 sierpnia. Tego dnia Żelazowa Wola zaprasza na Dzień Paderewskiego.

Wydarzenie nawiązuje do programu tegorocznego, XIV Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Chopin i jego Europa”, zbudowanego wokół Fryderyka Chopina i Ignacego Jana Paderewskiego.

O godz 15.00 odbędzie się nadzwyczajny recital Dang Thai Sona, zdobywcy I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Warszawie w 1980 roku.

O godz. 17.00 na Tarasie południowym Domu Urodzenia Chopina odbędzie się przedstawienie pt. „Miłości Chopina” w wykonaniu aktorów Teatru Scena. Scenariusz spektaklu, którego autorem jest Andrzej Ferenc, opiera się na fragmentach listów Chopina pisanych i otrzymywanych od ukochanych i bliskich mu osób.

Wstęp na recitale jest możliwy w ramach biletu uprawniającego do zwiedzania Domu Urodzenia Fryderyka Chopina i Parku w Żelazowej Woli.

Program koncertów sobotnich w sierpniu 2018: 4 sierpnia o godz. 12 i 15 – Adam Goździewski, 11 sierpnia o godz. 12 i 15 Edwin Kim, 18 sierpnia – Marco Antonio Cuevas Riffo, 25 sierpnia – Adam Kałduński.

Niedziele: 5 sierpnia Eric Lu, 12 sierpnia – Charles-Richard Hamelin, 19 sierpnia – Krzysztof Jabłoński, 26 sierpnia – Dzień Paderewskiego w Żelazowej Woli.

Plakat przedstawienia pt. „Miłości Chopina” w wykonaniu aktorów Teatru Scena
Plakat przedstawienia pt. „Miłości Chopina” w wykonaniu aktorów Teatru Scena

Komentowanie nie jest możliwe.