Zespół Weekend zdecydowanie zwyciężył w internetowym plebiscycie Łowickiego Ośrodka Kultury na artystów, którzy mają wystąpić w tym roku na imprezach plenerowych w Łowiczu – największe to Dni Łowicza i Księżackie Jadło. Czy na jednej z nich posłuchamy niekwestionowanego przeboju „Ona tańczy dla mnie” na żywo?

Fot. Oficjalna strona zespołu Weekend

Dyrektor ŁOK Maciej Malangiewicz powiedział nam, że w tegorocznym plebiscycie głosowało 3.220 osób.

– Najwięcej głosów zdobył zespół Weekend. Widać jednak różnorodność w stylistyce wykonawców: jest hip-hop (Taco Hemihway, Queboanfide), wykonawcy uznani: Lady Pank, Dżem, Perfect oraz Ich Troje, jest też młode pokolenie: Bedoes, Felivers, Sonar etc. – analizuje wyniki internetowej sondy.

Wiadomo na pewno, że koncertów niebiletowanych nie grają Podsiadło, Domagała, Kortez, którzy znaleźli się wśród najczęściej wymienianych.

Teraz ŁOK skontaktuje się z managerami artystów, zapyta o dostępność terminów i kwoty honorariów. – Będzie decydował zdrowy rozsądek, wiemy że w przypadku niektórych podmiotów ceny są zaporowe. Myślę że z tej listy 4-6 podmiotów uda się zaprosić – ma nadzieję Maciej Malangiewicz.

Prezentujemy alfabetyczną listę wykonawców z największą ilością głosów:

Afromental
Bedoes
Dawid Podsiadło
Dżem
Felivers
Ich Troje
Lady Pank
Lemon
Kortez
Sonar
Taco Hemingway
Quebonafide
Paweł Domagała
Perfect
Weekend

7 komentarzy

 1. Super disco to prawdziwa kultura

 2. Szkoda , myślałem że wygra Andrzej Biernacki ze swoim skeczem pt. Jestem najmądrzejszy jestem najładniejszy …i skromny jestem !!! Tylko wy się nie poznaliście wiesniaki łowickie !

 3. Gosiaczek

  W dobrym tonie jest skomentować, że disco polo to syf i kiła, a i tak na imprezie będą dzikie tłumy. ???

 4. Jaki dyrektor, takie rozrywki! Czas na zmiany w mieście… dosadnie ujął to p. Biernacki na ostatniej sesji.

  • Boniek kultury

   Wydawanie książki to jedno, ale sala widowiskowa zabolała pana Baiernackiego bo już całkiem może stracić na znaczeniu, gdy w sali widowiskowej znalazłaby się przestrzeń wystawiennicza. Tyle i aż tyle jego troski o kulturę.

  • Serio? Kto jak kto ale Pan Malangiewicz to jedyna z niewielu osób w tym mieście, która jest na baaardzo właściwym miejscu.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.