W rozegranych w Poznaniu VI Mistrzostwach Debat Oxfordzkich czteroosobowy zespół reprezentujący Pijarskie LO w Łowiczu wygrał 3 z 4 stoczonych debat, co zapewnia mu udział w wielkim finale. Ten zostanie rozegrany 14-16 kwietnia również w Poznaniu.

fot.Tomasz Matusiak
fot.Tomasz Matusiak

Mistrzostwa zostały zorganizowane po raz szósty przez Fundację Edukacyjną G5 przy współpracy z Wydziałem Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu. Wzięło w nich udział 105 czteroosobowych drużyn ze wszystkich województw. Liceum z Łowicza było reprezentowane przez Magdalenę Dylik, Tomasza Kolasa, Jana Szurgota i Oskara Kosendę. Skład zespołu został wyłoniony spośród uczestników cotygodniowych, organizowanych od czterech lat sobotnich zajęć prowadzonych przez Pawła Kolasa.

Choć już w przeszłości szkołą osiągała różne sukcesy w debatach oxfordzkich, to ten aktualny – awans do finału jest największym w czteroletniej historii startów.

Rywalizacja polega na dyskusji z innymi zespołami, na szerokie zagadnienia, najczęściej odnoszące się do historii, polityki czy filozofii, w której jedna drużyna ma za zadanie bronić danej tezy, a druga ją obalać. Oceniane są m.in. język i kultura wypowiedzi, jasność i precyzja czy rzetelność argumentacji.

1 komentarz

  1. Madzia jesteśmy z Ciebie dumni.
    PG w Sobocie.