Zgierskie starostwo zachęca starszych mieszkańców powiatu do składania wniosków o wydanie Ogólnopolskiej Karty Seniora. Jej posiadanie daje możliwość korzystania z ulg i zniżek przy zakupie usług oraz towarów. Oferuje je m.in. 40 lokalnych partnerów programu.

fot. Starosto Powiatowe w Zgierzu

Posiadacze Ogólnopolskiej Karty Seniora mogą korzystać z ulg wyjeżdżając do sanatoriów i uzdrowisk, tańszych biletów do kin, teatrów czy muzeów, a także rabatów przy zakupie określonych towarów. Łącznie jest to 1,5 tysiąca miejsc honorujących kartę w całym kraju. Ich aktualna lista znajduje się na stronie internetowej powiatu.

Inicjatywa przystąpienia do Ogólnopolskiego Programu Karty Seniora należy do powstałej w tym roku Powiatowej Rady Seniorów. Posiadaczem karty może zostać każdy mieszkaniec powiatu zgierskiego powyżej 60. roku życia.

Na tę chwilę karty wydawane są w siedzibie Starostwa Powiatowego w Zgierzu, przy ul. Sadowej 6a, pokój 311. Planowane jest jednak również uruchomienie wydawania kart w miastach znajdujących się na terenie całego powiatu. Uprzednio należy wypełnić wniosek dostępny na miejscu lub przez internet. Wypełniony formularz może złożyć również ktoś z rodziny seniora.

5 komentarzy

  1. Na liście partnerów wszystko prawie, od spa do gospodarstwa agroturystycznego, ale tego, gdzie seniorzy największą część swojej emerytury czy renty zostawiają, to nie ma. Żadnej apteki na liście nie znalazłem, chyba żadna nie chce się przyłączyć…

  2. gdzie można pobrać wniosek na wydanie karty seniora

  3. Gdzie mozna pobrać wniosek internetowy?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.