70-letni rowerzysta, mieszkaniec Warszawy, zginął dziś w sobotę, 12 października, w wypadku samochodowym, do którego doszło w Alejach Legionów Polskich w Nieborowie. 

Rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji Urszula Szymczak powiedziała nam, że wstępne ustalenia policji mówią, że mężczyzna jadący rowerem od strony Kompiny prawdopodobnie wykonywał manewr skrętu w lewo, gdy uderzył w niego jadący w tym samym kierunku i próbujący go ominąć samochód osobowy Peugeot 407. Pojazd prowadził 26-letni mieszkaniec powiatu łowickiego. 

Jak dowiedzieliśmy się na miejscu 70-latek chciał wjechać w bramę prowadzącą do posesji, na której znajdował się jego dom letniskowy. Na pomoc poszkodowanemu rzucił się jeden z sąsiadów oraz przebywający na posesji obok strażak OSP Nieborów. Podjęli oni próbę reanimacji, następnie prowadzili ją też przybyli na miejsce strażacy z OSP w Nieborowie i ratownicy z karetki. Mężczyzna jednak zmarł. Przyczyną prawdopodobnie były rozległe obrażenia wewnętrzne i obrażenia głowy.

Jak podkreśla rzecznik KPP w Łowiczu, policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragedii. Pewne jest to, że kierujący peugeotem był trzeźwy.

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.