Od 1 września łowiczanie mogą zgłaszać propozycje inwestycji do budżetu obywatelskiego na 2018 rok. Na ten cel w budżecie miasta zarezerwowany zostanie 1,3 mln zł, to o 300 tys. zł więcej. Kwota ta zostanie przeznaczona na realizację inwestycji, która swoim znaczeniem wykracza poza interes mieszkańców danego osiedla.

Plaża nad Bzurą w Łowiczu powstała dzięki umieszczeniu propozycji jej budowy w budżecie obywatelskim. fot. WW

Zgłaszać propozycje do budżetu obywatelskiego można do 30 września. Mieszkańcy mogą to zrobić w dwojaki sposób: przesyłając bezpośrednio na skrzynkę meilową burmistrza (krzysztof.kalinski@um.lowicz.pl) lub zapisując na kartce i wrzucając do skrzynki znajdującej się na bramie ratusza.

Mieszkańcy każdego z dziesięciu osiedli na terenie Łowicza mogą zdecydować o sposobie wydania 100 tys. zł. Nowością w tym roku jest wprowadzenie kolejnego zadania, którego wartość może opiewać na 300 tys. zł. Zadanie to ma wykraczać po za interes mieszkańców danego osiedla, inwestycje tę określono jako ogólnomiejską. W obu przypadkach możliwości jest wiele.

Warto pamiętać, że w październiku po zebraniu wszystkich zgłoszonych propozycji, urzędnicy miejscy dokonają weryfikacji. Odpadną w nich te których realizacja jest wykluczona np. ze względu na lokalizację poza gruntami miejskimi, czy wartość inwestycji jest zbyt duża. Zgłoszone propozycje zostaną przedstawione na zebraniach mieszkańców osiedli z burmistrzem miasta. Wówczas też będzie ostatnia możliwość, aby dzwonek aby zgłosić jeszcze dodatkowe propozycje. Mieszkańcy każdego z osiedli na zebraniach wybiorą trzy, które trafią w listopadzie pod ostateczne głosowanie drogą elektroniczna i bezpośrednio w miejscach wyznaczonych przez Zarządy Osiedli.

1 komentarz

 1. Moje propozycję to
  *Kali
  *Enej
  *Quebonafide
  *Qbik
  *Boys
  *Akcent

  Może jakiś kabaret? Skeczów Meczących? ;D 😉 Pozdrawiam 🙂