Dziś, 23 stycznia w Szkole Podstawowej nr 1 w Łowiczu w ramach miejskich półkolonii zorganizowanych na czas ferii zimowych dla dzieci, plastyk Elżbieta Lewandowska poprowadziła zajęcia, na których uczestnicy wykonywali planery z kolorowego papieru, tektury i sznurka.

SP1 w Łowiczu .Zajęcia plastyczne z Elżbietą Lewandowską.
SP1 w Łowiczu .Zajęcia plastyczne z Elżbietą Lewandowską.

W zajęciach udział wzięło około 20 dzieci. – Niestety, wielu rodziców odwołało dzisiaj obecność ich pociech z powodu choroby. W ubiegłym tygodniu każdego dnia mieliśmy po minimum 30 dzieci – powiedziała nam Beata Jałoszyńska, jedna z nauczycielek opiekujących się dziećmi. Elżbieta Lewandowska podkreśliła, że dała dzieciom zadanie, i dała im wolną rękę co do realizacji. – Dzieci się spisały, bardzo twórczo podeszły do tematu – ocenia.

Jeszcze dzisiaj przed uczestnikami półkolonii zajęcia komputerowe, w czasie których starsi uczestnicy zadeklarowali, ze wykonają prezentację o zasadach bezpiecznego spędzania ferii.

Dzieci w rozmowie z nami podkreśliły, że ubiegły tydzień był bardzo intensywny. Prawie każdego dnia po śniadaniu wychodziły ze szkoły na różne zajęcia. Co podobało się najbardziej? Krystian Tomaszkiewicz z SP1 i Maciek Lesiak z SP1, powiedzieli nam, że wyjazd do Karczmy Bednarskiej – restauracji w Bednarach, gdzie dzieci mogły samodzielnie przygotować, na wiele sposobów, śniadanie. tb

Więcej o feriach w mieście – w czwartek w Nowym Łowiczaninie

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.