Nauka jazdy na łyżwach – samodzielnie czy z trenerem?

Wiele zależy od tego, jak poważnie podchodzisz do tematu. Jeśli sam jeździsz całkiem nieźle oraz zależy ci wyłącznie na tym, by dobrze spędzić czas i nie łączysz przyszłości dziecka z tym sportem, a zależy ci jedynie na jeździe rekreacyjnej, możesz spróbować samodzielnej nauki swojej pociechy.

W takim przypadku musisz być jednak przygotowany na wolniejsze efekty oraz niekoniecznie dobre nawyki. Ucząc dziecko na własną rękę nie zawsze uda ci się wychwycić drobne błędy, przez co od początku malec może utrwalać sobie błędną technikę.

Jeśli myślisz o tym sporcie nie tylko pod kątem sporadycznej rekreacji, warto na wstępie wykupić dla pociechy kilka lekcji. Ich koszt nie jest wysoki, a dzięki dobrym nawykom dziecko szybciej przyswoi naukę i nie zrazi się na wstępie do łyżwiarstwa.

Jakie łyżwy dziecięce wybrać?

Wybór odpowiednich łyżew dziecięcych nie należy do najprostszych rzeczy. Ze względu na to, jak szybko rosną maluchy, zakup łyżew bez możliwości dopasowania rozmiaru do rosnącej stopy malucha nie jest rozsądnym wyborem.

Doskonale sprawdzą się za to regulowane łyżwy, które dadzą ci możliwość dostosowania wkładki nawet o trzy rozmiary. Dzięki temu zarówno regulowane rolki, jak i łyżwy mają szansę przetrwać więcej niż jeden sezon. Taką możliwość dają między innymi łyżwy Spokey Ripple, wyposażone w płozy hokejowe, które pozwalają na szybką jazdę i precyzyjne manewry, zwłaszcza na początku nauki jazdy na łyżwach.

Dość ciekawym rozwiązaniem są łyżwy 4 w 1, znane także pod nazwą rolki 4 w 1. To sprzęt, który nie tylko charakteryzuje się możliwością dopasowania rozmiaru, ale również posiada wymienne płozy, dzięki którym dobra zabawa nie kończy się wraz z zamknięciem lodowiska po sezonie zimowym. Tego typu łyżwy hokejowe można przeobrazić zarówno w tradycyjne rolki i wrotki, jak i rolki trójkołowe, które doskonale sprawują się przy nauce utrzymywania równowagi.

Bardzo ważnym aspektem jest również wybór odpowiedniego zapięcia. Łyżwy wyłącznie sznurowane nie zawsze będą dobrze trzymać się na dziecięcej nodze. Aby utrzymać stabilność stopy dobrze jest wybrać łyżwy zapinane na klamry, lub takie, które oprócz wiązań mają możliwość zapięcia na rzepy i klamry dwusekcyjne.

Komentowanie nie jest możliwe.