Dzieci i młodzież z pijarskiej szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum zimowy wypoczynek spędziła w górach.

 

Najmłodsza grupa wypoczywała pod okiem nauczycielek i pijara o. Stanisława Płaszewskiego. Natomiast nad starszą grupą gimnazjalistów i licealistów czuwał o. Grzegorz Misiura. Uczniowie pijarskiej podstawówki odpoczywali w Białym Dunajcu w dniach 15 – 22 stycznia, natomiast ich starsi koledzy i koleżanki od 22 do 29 stycznia spędzali czas w Niedzicy w Pieninach. Młodsi uczniowie mogli m.in. oglądać na miejscu w Zakopanym zawody pucharu świata w skokach narciarskich, które w dniu 21 stycznia wygrał Adam Małysz.

 

W czasie zimowiska dzieci nawiedziły też sanktuarium Matki Bożej w Ludźmierzu oraz uczestniczyły we mszy św. w oprawie góralskiej odprawionej w kościele w Poroninie. Natomiast przez pierwsze trzy dni zimowiska uczyły się jazdy na nartach pod okiem instruktora. Oprócz tego były na basenie termalnym w Szaflarach. Zwieńczeniem zimowiska był pobyt na Jasnej Górze.

 

Natomiast grupa młodzieży przede wszystkim ćwiczyła swoje umiejętności narciarskie na polskich stokach. Zresztą połowa z 22-osobowej ekipy, po raz pierwszy założyła narty na nogi. Jeden z licealistów przeżył nawet wypadek na stoku, gdy wjechał na niego inny rozpędzony snowbordzista. Szczęśliwie obserwacja w szpitalu
w Zakopanem wykazała, że nic złego się nie stało.

 

Czas zimowiska był również momentem wspólnych przeżyć z młodzieżą z trzech innych pijarskich szkół: z Rzeszowa, z Bolszewa koło Wejcherowa oraz z Elbląga. 90-osobowa grupa spotykała się na wspólnych nabożeństwach, dyskotece i przy wieczornym ognisku.

(jr)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.