Na Starym Rynku zakończyło się spotkanie przedwyborcze posła Tadeusza Woźniaka, którego gościem był udzielający mu poparcia Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro. Wzięło w nim udział około 50 osób w części ci, którzy uważają iż są poszkodowani przez wymiar sprawiedliwości.

Minister przypomniał, że mimo opozycji, udało się wprowadzić obietnice wyborcze sprzed czterech lat, m.in. 500 plus na pierwsze i obniżenie wieku emerytalnego. Udało się ograniczyć działalność mafii vatowskich dzięki czemu, pieniądze te trafiły do budżetu państwa. Mówił też o zapowiadanym wzroście płacy minimalnej, podkreślając, że m.in. w konsekwencji większa ilość gotówki wpłynie na ożywienie gospodarki. Zapowiedział też, że rozpoczęta reforma sądownictwa, choć obecnie przerwana, po wyborach będzie kontynuowana.

O Tadeuszu Woźniaku powiedział, że w młodości działał przeciwko poprzedniemu ustrojowi, potem zaangażował się w pracę publiczną, pracę samorządową, obecnie jest parlamentarzystą, któremu bliskie są m.in. sprawy związane z rodziną.

Na miejscu obecni byli członkowie Społecznego Komitetu Obrony Praw i Wolności Obywatelskich „Veritas”, którzy w drugiej części spotkania rozmawiali z ministrem o nierozwiązanych i ciągnących się latami sprawach sądowych. Osoby czujące się poszkodowanymi przez prokuratury i sądy, zgłaszały ministrowi konkretne, dotyczące ich sprawy. Składały na jego ręce dokumenty i pisma, prosząc o ich zbadanie bezpośrednio w ministerstwie. Minister obiecał, że zleci  sprawdzenie tych postępowań.

Tadeusz Woźniak pochodzi z Kutna, związany jest z ugrupowaniem Zbigniewa Ziobry – Solidarną Polską. Ubiega się o kolejną, piątą już kadencję w Sejmie SP, startując w naszym okręgu z 3. pozycji z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Nasza zapowiedź spotkania i dyskusja w komentarzach:

Zbigniew Ziobro jutro w Łowiczu

30 komentarzy

 1. Widzę że budżetufka zamiast pracować jak normalni ludzie sieje propagandę… ech… szkoda że was darmozjady nie pozwalniaja… ale kto wtedy na tych drugich debili i darmozjadów by głosował…

 2. Jeszcze ostatnie słowo do tzw.opozycji. Nie miejcie pretensji do wyborców PiS. Popatrzcie co się dzieje po stronie KO czy Lewicy. Budka podczas debaty “odleciał” mówiąc m.in. o leku za 2000 czy o tym, że 500 plus to pomysł PO. Wałęsa popełnił fatalny wpis o zmarłym Kornelu Morawieckim. Wczoraj w trójce Kidawa Błońska nie umiała merytorycznie uzasadnić proponowanych przez samą siebie zmian w podatkach, itd. itp. Choć jestem ateistą i liberałem, nie mam na kogo głosować po stronie opozycyjnej do PiS. Nie ma nawet solidnego, spójnego programu. Przykro to stwierdzać, ale tak jest.

 3. Są sprawy ważne ,bardzo ważne i najważniejsze.Węgiel wygląda mi,że jest z POdajnika TVN.Proszę zainteresować się głębiej, jaki węgiel ,komu potrzebny i dlaczego sprowadzany.Za swój ostry język przepraszam,może to nie ten adres.

 4. Jak widać na forum i w sondażach PiS ma miażdżącą przewagę. Od kilku tygodni czytam w NŁ komentarze wychwalające ludzi z PiS. Ok – nie mam z tym problemu – jak ktoś lubi PiS, to lubi i już. Mam jednak dysonans – JAK TO SIĘ DZIEJE, ŻE W ŁOWICZU PIS JEST TAK CHWALONY, A WOLSKI NIE ZOSTAŁ BURMISTRZEM, LUDZI KTÓRZY GO POPARLI OPLUTO, KOSIOREK CIĄGLE JEST OBRAŻANY I WYŚMIEWANY. PRZECIEŻ TO TEŻ PIS.

 5. Do Carbona:Widzę że Cię ten węgiel bardzo ubódł.Jedyne co potraficie to ubliżać oponentom.

  • Nie uważam Ciebie za oponenta.Jesteś po prostu POżyteczny.Węgiel nie bodzie normalnych ludzi,którzy go używają,nawet pośrednio.

   • To ciekawe miasto. Osobiście byłem obrażany przez PiS za popieranie liberałów (mam poglądy liberalne to fakt), potem przez liberałów za to, że popieram kandydata PiS (znam go prywatnie i uważam za porządnego człowieka, któremu znak PiS w głowie nie pomieszał). Ciągle podobni do mnie ludzie są pomawiani o POżyteczny idiotyzm. Kiedy to się skończy? PiS jak absolutnie każda inna partia ma sukcesy i poważne wtopy. Każdy wyborca ma prawo ocenić i wybrać. PiS wygra wybory, bo opozycja w zasadzie nie istnieje. Sama sobie wykopała polityczną mogiłę. Nie oznacza to jednak, że ludzie o liberalnych poglądach są idiotami, podobnie zresztą jak Ci o prawicowych. Ekstrema po jednej i drugiej stronie to faktycznie bydło (kibole lub LGBT obrażające symbole religijne). Jednak musimy pamiętać, że to tylko ekstrema, najgłośniejsze, a nie najliczniejsze. Zatem jesli nie zaliczacie się do ekstremistów, odpuście te obelgi. Bo każdej stronie można dołożyć, tylko po co? Przy urnie wyborczej będziemy sobie równi.

   • To znaczy że jeżeli kogoś nie uważasz za oponenta,to możesz mu zbliżać.A co do węgla to przypomnij sobie co było hasłem PiS u o imporcie węgla z Rosji przez poprzedników.I jeszcze jedno,nie jestem zwolennikiem PO.

 6. Co to za język,do szkoły trzeba.Ziobro?,to aktualnie urzędujący minister,jak nie przechodzi to Pan Ziobro wypada napisać.

 7. Kubuś Puchatek

  OD WCZORAJ WE WSZYSTKICH NIEMAL CENTRALNYCH MEDIACH HUCZY O PARAGONIE BORYSA BUDKI Z APTEKI W ŁOWICZU (PRZY UL. STANISŁAWSKIEGO), DOSTARCZONEMU W TRYBIE EXPRESOWYM Z ŁOWICZA NIEJAKIEMU BORYSOWI BUDCE. PARAGONU NA WAŻNY LEK, ZA KTÓRYŚ KTOŚ ZAPŁACIŁ PONAD 2000 ZŁOTYCH (PEŁNOPŁATNY), A REFUNDOWANY KOSZTUJE – JAK SIĘ OKAZAŁO – 3 ZŁ 20 GROSZY. MOŻE KTOŚ BY SIĘ TYM TEMATEM ZAJĄŁ. W KOŃCU TO PARAGON Z ŁOWICZA ZROBIŁ OGÓLNOPOLSKĄ KARIERĘ DOWODZĄC WIARYGNODNOŚCI NIEJAKIEGO BUDKI.

 8. A ja zagłosuję teraz na kogo innego bo mój radny który rok temu prosił o głos i go dostał jak został radnym sejmiku to powinien te pięć lat reprezentować swoich wyborców w sejmiku a nie ich porzucać i pchać się do sejmu to świadczy,że poszedłeś do polityki nie dla ludzi tylko dla kasy

 9. pięćdziesiąt osób to jak doliczymy prasę i policję (około 20 policjantów)

 10. tlumy jak na 1 majowym pochodzie hahaha – ZENADA

 11. A Waldek to kiedyś w PSL był poprawcie jak się mylę

 12. Anty CzerwZaraz

  Nareszcie PiS! To są prawdziwi Polacy którzy dbają o polski naród. Nie ma już prorosyjskiej komuny i proniemieckiej PO-PSL. Brawo propolska partia PIS. Życzę Wam 100 % poparcia.

  • Praca, umiar, pokora

   Nareszcie PIS!!! Pod bokiem partii rządzącej błyskawicznie urosła i równie spektakularnie upadła spółka windykacyjna, która stratą 2,5 mld zł co najmniej trzykrotnie przebiła gdańską aferę Amber Gold (15 tys. oszukanych, 800 mln zł strat). GetBack to powstała w 2012 r. firma zarządzająca wierzytelnościami. Jako jedna z nielicznych prywatnych spółek GetBack zamieszczała reklamy w mediach wspierających PiS – za co one w swoich serwisach gospodarczych zachęcały inwestorów do zainteresowania obligacjami spółki.”Drugie pensje” , okazło się, że 51 członków rządu Beaty Szydło – ministrów i sekretarzy stanu – otrzymało łącznie ponad 1 mln 46 tys. zł. Największe nagrody w rządzie PiS w 2016 roku otrzymało sześciu ministrów: Mariusz Błaszczak, ówczesny minister spraw wewnętrznych i administracji; Antoni Macierewicz, ówczesny minister obrony narodowej, Krzysztof Tchórzewski, minister energii; Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej; Witold Waszczykowski, ówczesny minister spraw zagranicznych oraz Beata Kempa, ówczesna szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wszyscy otrzymali po 33 tys. zł. Sama była premier wypłaciła sobie 65 tys.

  • Może przypomnisz z jakiego kraju przywożą węgiel.

   • Tego węgla to od jakiego czasu pilnujesz ?,POpaprańców też pilnowałeś?.Jest zapotrzebowanie na POżytecznych idiotów,pilnuj i szczekaj.

  • Prawdziwi Polacy? PIS jest żydowsko-amerykański. PIS PEACE SZalom

 13. Senior Pis-u ze starym oddechem do władzy a nie na emeryturę, dać szansę młodym ze świeżym powiewem.

 14. Lady pank powinien mu śpiewać zawsze
  MNIEJ NIŻ ZERO

 15. Popieram Posła Woźniaka! Konkretny, merytoryczny polityk!

 16. Sam kwiat łowicki przybył .Wozniak to już przez zasiedzenie dozgonnym posłem chyba będzie 😑i za nim wilkoszewska -wcześniej za Kowalska nosiła teczuszki ,a teraz za wozniakiem drepcze,byleby kasa była .taki mamy naród ,niestety …..

 17. Odpowiedni ludzie, na odpowiednich stanowiskach! Brawo PIS! 👍❤️❤️

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.