Dziewięć par z Łowicza i okolic, które na ślubnym kobiercu stanęły 50 lat temu lub wcześniej, zostało uhonorowanych Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Medale nadawane są przez Prezydenta RP.

Złote Gody w ratuszu
Złote Gody w ratuszu

Uroczystość wręczenia odznaczeń jubilatom zorganizowano 30 września w sali radzieckiej Urzędu Miejskiego w Łowiczu z udziałem m.in. burmistrza Krzysztofa Kalińskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej w Łowiczu Michała Trzoski oraz kierownik USC Marty Kucharek. Był tez ksiądz z parafii katedralnej.

Prezydenckie medale otrzymali: Urszula i Tadeusz Bednarz, Wiesława i Ryszard Bombrych, Zofia i Tadeusz Kardas, Elżbieta i Tomasz Kłosińscy, Wanda i Jerzy Kotlarscy, Zdzisława i Janusz Majewscy, Danuta i Janusz Nowakowie, Jadwiga i Jan Perzyna oraz Halina i Józef Rykowscy. Nie wszyscy jubilaci byli obecni ze względu na stan zdrowia.

Jubilatom w tej uroczystej chwili towarzyszyli bliscy. Po oficjalnej części spotkania był czas na lampkę szampana, tort. Z krótkim programem artystycznym wystąpił Chór Seniora “Radość” z Łowicza, wnuczka państwa Kłosińskich oraz poetki związane z łowickim Klubem Seniora.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości.

Komentowanie nie jest możliwe.