Siedem par małżeńskich z gminy Kiernozia zostało uhonorowanych medalami Prezydenta RP przyznawanymi z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Fot. UG Kiernozia
Fot. UG Kiernozia

Uroczystość została zorganizowana w środę, 10 października w odnowionej w tym roku, niedużej sali Urzędu Stanu Cywilnego w kiernozkim urzędzie.

Część nieoficjalna z poczęstunkiem – w sali Gminnego Ośrodka Kultury. Tam też dla seniorów wystąpiły m.in. dzieci z miejscowego przedszkola.

W środę wójt Beata Miazek wręczyła medale czterem parom. Nie wszyscy przybyli na uroczystość z powodów zdrowotnych czy też rodzinnych. Medale trafią do nich w późniejszym terminie, po uzgodnieniach telefonicznych.

Prezydenckimi medalami odznaczono: Mariannę i Mariana Gutkowskich z Kiernozi, Irenę i Jana Miziołków ze Stępowa, Annę i Henryka Kaźmierczaków z Kiernozi, Annę i Lecha Kapustów z Brodnego Józefowa, Danutę i Wacława Sieczkowskich z Kiernozi, Elżbietę i Sławomira Grupińskich z Woli Stępowskiej oraz Lucynę i Tadeusza Siekierskich z Kiernozi.

W wspólnie przeżytych latach przez „złotych małżonków” napiszemy w Nowym Łowiczaninie, który ukaże się w czwartek, 18 października.

Fot. UG Kiernozia

Fot. UG Kiernozia
Fot. UG Kiernozia

1 komentarz

  1. Gratulujemy i zapraszamy na naszą stronę.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.