Cyprian Mrzygłód wywalczył tytuł mistrza Polski w rzucie oszczepem podczas trwających w dniach 29-30 czerwca 2019 roku, 36. PZLA Mistrzostwach Polski U 23 w Lekkiej Atletyce w Lublinie. Jego o rok starsza koleżanka, Sara Rosiak, w konkursie rzutu młotem zajęła miejsce czwarte.

Obydwoje zawodników pierwsze kroki w lekkiej atletyce stawiało pod okiem szkoleniowca Mieczysława Szymajdy w UKS Błyskawica Domaniewice. Obecnie Cyprian jest podopiecznym trenera Leszka Walczaka i trenuje w barwach klubu AZS-AWFiS Gdańsk, zaś Sara rozwija swoje umiejętności w AZS-AWF Warszawa.

Lekkoatleta był faworytem tej imprezy i stanął na wysokości zadania zdobywając złoto za rzut oszczepem na odległość 80,79 m. To kolejny medal, który dołączył do bogatej już kolekcji Cypriana.

Sarze Rosiak zabrakło 1,5 m, aby stanąć na podium. Osiągnięty przez nią wynik 58,90 m, uplasował zawodniczkę na czwartej pozycji w klasyfikacji generalnej mistrzostw, co również jest powodem do zadowolenia.

36. PZLA Mistrzostwa Polski U23. Lublin, 29-30 czerwca 2019 roku: