Kolejne złoto do swojej kolekcji dołączył Cyprian Mrzygłód, co stanowi jednocześnie rekord Polski w rzucie oszczepem, podczas trwających w dniach 11-14 lipca 2019 roku Mistrzostw Europy  U23 w Gavle.

Fot.: Cyprian Mrzygłód.

Sukces za sukcesem odnosi podopieczny trenera Leszka Walczaka, trenujący ostatnio w barwach klubu AZS-AWFiS Gdańsk, potwierdzając w ten sposób swą doskonałą formę w tym sezonie. Osiągnięty przez lekkoatletę  wynik – 84,97 m, w rozgrywanych w Szwecji Mistrzostwach Europy U23, jest gorszy tylko o 3 cm od minimum na Igrzyska Olimpijskie w Tokio, które odbędą się w 2020 roku. Kolejny złoty krążek i to w przeciągu kilku tygodni jest najlepszym dowodem na to, że Cyprian może stanąć do walki z najlepszymi oszczepnikami świata. 

W zawodach w Gavle lekkoatleta jeszcze do 5. kolejki zajmował drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, gdyż o jeden cm lepszy wynik miał zawodnik z Rumunii –  Alexandru Novac. Szósta kolejka rzutów odmieniła losy tego pojedynku – Cyprian wyprzedził swojego rywala o 3,22 m, zdobywając w ten sposób złoty medal Mistrzostw Europy U23.

– To było niesamowite uczucie, jeszcze czuję ciarki, gdy myślę o tej wygranej! Byłem dobrze przygotowany, lecz nie wiedziałem, że przebieg konkursu będzie dla mnie aż tak nieprzewidywalny do ostatnich rzutów. Naprawdę ciężko jest opisać ten występ, bo zrobiłem wszystko, by wygrać i wiedziałem po co tam jestem. Teraz trzeba się cieszyć i myśleć o przyszłości, czyli o Mistrzostwach Świata i Igrzyskach, które zweryfikują na jakim jestem poziomie seniorskim – skomentował świeżo upieczony Mistrz Europy U23.

Mistrzostwa Europy U23, Gavle,11-14 lipca 2019 roku:
Oszczep M:

1. Cyprian Mrzygłód (Polska) 84,97
2. Alexandru Novac (Rumunia) 81,75
3. Aliaksei Katkavets (Białoruś) 80,31

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.