Dzisiaj, 4 stycznia, odbyło się I Zgromadzenie ZM „Bzura” w nowej kadencji władz samorządowych. Delegaci wybrali przewodniczącego zgromadzenia i jego zastępcę oraz zarząd, który będzie starał się zrealizować budowę zakładu zagospodarowania odpadów komunalnych w Piaskach Bankowych.

W części sprawozdawczej przewodniczący zarządu Ryszard Nowakowski podał do wiadomości, że WFOŚiGW w Łodzi nie zgodził się na wydłużenie programu, w ramach którego dofinansowana została inwestycja w Piaskach Bankowych.

Przypomnijmy, że budowa instalacji została dofinansowana z WFOŚIGW w formie dotacji i pożyczki do łącznej kwoty ponad 43 mln. zł. Termin ich rozliczenia został określony w umowie na dzień 31 stycznia 2019 roku.

Na nasze pytanie o to, czy dla ZM „Bzura” oznacza to utratę dofinansowania, Ryszard Nowakowski odpowiada: – Na tę chwilę tak. W wystąpieniu na forum mówił z kolei, że termin rozliczeniowy upływa z końcem stycznia, zatem umowa jest jeszcze ważna i ma nadzieję, że WFOŚiGW podpisze do niej aneks.

Podczas dzisiejszego zgromadzenia wybrano zarząd, który pozostał w niezmienionym składzie: przewodniczący Ryszard Nowakowski, wiceprzewodniczący Jacek Lipiński i członek zarządu Przemysław Milczarek.

Na przewodniczącego zgromadzenia został wybrany Krzysztof Lisiecki, zaś wiceprzewodniczącym będzie Jarosław Papuga.

Więcej o obradach, planach i podjętych decyzjach – napiszemy w najbliższym Nowym Łowiczaninie.

9 komentarzy

 1. Jak można tyle lat działać i nic nie zdziałać?! FUnkcjonowanie tego związku to jakiś nieśmieszny żart.

  • Doucz się odrobinę, zanim zaczniesz trollować. Inwestycję w Piaskach od dłuższego czasu z przyczyn co najmniej dziwnych blokuje wojewoda łódzki.

   • Z tego co pamiętam ten zakład miał już w 2014 roku działać. Gdyby tak było niepotrzebne byłyby głupie tłumaczenia, że wojewoda blokuje, że sądy blokują. Złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy.

   • Kaqtus nierąbek spódnicy tylko wojewoda I pis

   • Tylko, że wojewoda i PiS rządzą od końcówki 2015 roku. Gdyby kierujący tą inwestycją byli skuteczni zakład powstałby przed zmianą władzy i nie musieliby się dziś tłumaczyć i zwalać winy na innych.

   • No to zgłoś do prokuratury i koniec kwestii.

 2. Tak obecna władza oczyszcza środowisko i nasze portfele. Czy mamy podziękować panu Miedzianowskiemu?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.