W środę 28 czerwca Zarząd Związku Międzygminnego „Bzura” podpisał umowę z firmą Strabag na budowę Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Piaskach Bankowych w gminie Bielawy. Na początku lipca firma ma wejść na plac budowy. 


Przypomnijmy, że kontrakt opiewa na blisko 61 mln. zł brutto. Zakład ma być zespołem obiektów, składających się z hali sortowni odpadów komunalnych, kompostowni, budynku administracyjno-socjalnego, kwater składowania odpadów balastowych i infrastruktury towarzyszącej. Pierwsze śmieci mają trafić do zakładu w połowie 2018 roku.

Tydzień temu pisaliśmy na łamach Nowego Łowiczanina o wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego, dotyczącym mieszkańca i byłego sołtysa Woli Gosławskiej Józefa Błaszczyka. Od początku był przeciwnikiem budowy zakładu.

NSA uznał, że powinien być stroną podczas wydawania pozowania na budowę zakładu (do tej pory nią nie był). Były sołtys nie ustępuje i nadal sprzeciwia się budowie zakładu – czy to zagrozi inwestycji?

1 komentarz

  1. Nareszcie jest szansa, że wszyscy dostaną to na co czekają choć realizacja za taką kwotę daje do zastanowienia na co czekają, bo tej skali zakład powinien kosztować co najmniej 10 milionów mniej , gdyby nie wymagania opisane w przetargu . Dziwi, że udziałowcy związku nie zastanawiają się dlaczego tak trudno zrealizować inwestycję, dlaczego jest tak wiele odwołań i negatywnych dla zamawiającego decyzji Krajowej Izby Odwoławczej.