Dzisiaj, 30 czerwca, po walce z chorobą, w łowickim szpitalu zmarł w wieku 72 lat Andrzej Miziołek, wieloletni kierownik drużyny Klubu Sportowego Pelikan Łowicz.

Zmarł Andrzej Miziołek (z prawej), wieloletni kierownik drużyny Klubu Sportowego Pelikan Łowicz. Z lewej obecny wiceprezes Pelikana Robert Wilk. Fot. Tomasz Imiński

Popularny „Kiero” był legendą klubu z ulicy Starzyńskiego, gdzie pracował ponad 30 lat. Miziołek jeszcze w tym sezonie brał aktywny udział w meczach trzecioligowca. Z pewnością będzie zapamiętamy przez wielu piłkarzy, działaczy, sędziów, obserwatorów czy delegatów w całej Polsce. Andrzej Miziołek prowadził swoje statystyki ilu trenerów czy ilu piłkarzy grało w „Biało-Zielonych” przez te wszystkie lata.

– On był w Pelikanie od zawsze – powiedział nam obecny prezes klubu Zbigniew Czerbniak. Dodał, że jego śmierć to ogromna strata dla sportowego świata w Łowiczu, ale i w całej Polsce.

Aktualizacja:

Msza św. żałobna zostanie odprawiona w piątek, 3 lipca, o godzinie 14.00 w kościele pw. Świętego Ducha w Łowiczu, po której nastąpi odprowadzenie ciała na cmentarzu Emaus.

fot. Archiwum NŁ

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.