Ani Olimpia Chąśno, ani Pogoń Bełchów nie mogą pochwalić się zwycięstwem w 12. kolejce skierniewickiej ligi okręgowej. Za to SKF Zryw Wygoda po raz kolejny zdobył trzy punkty.

Kapitalny mecz mają za sobą podopieczni trenera Macieja Grzegorego. W miniony weekend stanęli do walki z liderem rozgrywek – GLKS Wołucza i dokonali jego detronizacji, wygrywając mecz 2:0. Założenia przedmeczowe zrealizowali grając bardzo ambitnie i będąc na maksa skoncentrowanymi. Już w pierwszej połowie wyszli na prowadzenie zdobywając bramkę w 40. minucie. Na drugą trzeba było poczekać do 75. minuty, ale było warto. Autorem obydwu goli był Michał Fabijański, który w piękny sposób wykańczał akcje zespołu. Na uznanie zasługuje również fakt, że Zryw nie stracił żadnej bramki. Zwycięstwo drużyny z Wygody jest podwójne – oprócz trzech punktów wyniesionych z meczu wskoczyli jednocześnie na fotel lidera rozgrywek.

– Brawo dla chłopaków za ten mecz. Zagraliśmy przez 90 minut bardzo skoncentrowani i nie pozwoliliśmy rywalowi na zbyt wiele. Nie ma się co oszukiwać, bardzo dużo jakości daje Michał Fabijański, ale każdy z zawodników, który był na meczu stanął na wysokości zadania. Nie mieliśmy w tym meczu chociażby jednego słabszego ogniwa, także wielkie brawa dla zespołu – ocenił trener Zrywu, Grzegory.

Rozżalenia z postawy swojej drużyny w meczu z LUKS Olympic Słupia nie krył trener Jarosław Burzykowski. Mimo, że przeciwnik nie należał do wymagających, Olimpia nie zrobiła wiele, aby go pokonać. Wprawdzie w pierwszej odsłonie po szybko straconej bramce, udało się doprowadzić do remisu, za sprawą strzału w wykonaniu Rafała Bogusa. I to by było na tyle, jeżeli chodzi o udane akcje w wykonaniu Olimpii Chąśno. Po przerwie zespół ze Słupii zdominował gospodarzy, dając temu dowód w postaci trzech kolejnych goli. Wprawdzie przegrana nie spowodowała spadku drużyny Olimpii w tabeli, ale powodów do dumy również nie przyniosła.

– Kolejny słaby mecz w naszym  wykonaniu z teoretycznie słabszym rywalem. Co jest spowodowane nieodpowiednim przygotowaniem się zawodników do niedzielnego meczu. Takie sytuacje nie powinny się zdarzać, w zespole nie ma ducha walki, coraz wyraźniej widać potrzebę napływu świeżej krwi. Dobrze, że niedługo przerwa zimowa, co będzie okazją do przewietrzenia kadry – podsumował trener Olimpii, Burzykowski.

Mimo starań zespołu efekt był mierny. Podopieczni trenera Jakuba Jędrachowicza ulegli drużynie GLZS Pogoń Godzianów 0:2, a główną przyczyną porażki była gra w niepełnym składzie, o czym opowiedział sam trener: – Ciężko jest mówić o zdobyciu trzech punktów, skoro cały mecz musimy grać w dziesiątkę z powodu braku młodzieżowca. Drużyna zostawiła sporo zdrowia na boisku, ale niestety widoczna była różnica w ilości zawodników na placu, co odbiło się na wyniku. W dzisiejszych czasach przerażający jest jednak fakt, że u młodych zawodników brakuje jakiejkolwiek odpowiedzialności i chęci do gry…

12. kolejka skierniewickiej ligi okręgowej:
SKF Zryw Wygoda GLKS Wołucza 2:0 (1:0); br.: Michał Fabijański 2 (40 i 75).
Zryw: Maciej Kowalski – Patryk Sekuła (86 Paweł Dróżdż), Jacek Woźniak (88 Błażej Miazek), Sebastian Sobieszek, Szymon Panek – Wojciech Guzek, Patryk Nasalski – Adrian Rosa, Patryk Brzozowski, Kacper Rześny (90+2 Mateusz Miazek) – Michał Fabijański.

GKS Olimpia Chąśno – LUKS Olympic Słupia 1:4 (1:1); br.: Rafał Bogus (36) – Piotr Mrówczyński (5), Artur Pięcek (65), Przemysław Fontański (68) i Zbigniew Kargiel (70).
Olimpia: Jacek Milczarek – Krystian Machała (46 Rafał Kołaczyński), Patryk Okraska (59 Sebastian Witkowski), Jarosław Burzykowski, Kamil Lenarczyk – Marcin Matuszewski (85 Paweł Burzyński), Rafał Bogus, Kamil Janikowski, Bartłomiej Skoneczny – Przemysław Bury, Jakub Szczapa (46 Mateusz Sierota).

LKS Pogoń Bełchów – GLZS Pogoń Godzianów 0:2 (0:1); br.: Tomasz Kowara (10) i Jakub Rudnicki (65).
Pogoń: Przemysław Zagawa – Aleksander Bartosiewicz (46 Dawid Matyjas), Paweł Jaworski, Mariusz Bakalarski (65 Jakub Jędrachowicz), Bartłomiej Płuszka (75 Andrzej Bakalarski) – Paweł Osóbka, Karol Wojenka, Łukasz Zagawa, Miłosz Kubel – Tomasz Szufliński-Kowalski.

LZS Victoria Bielawy – KS Jutrzenka Drzewce 0:4 (0:3); br.: Bartosz Bolek (28), Krystian Siatkowski 2 (31 i 40) i Cezary Dominiak (78).
Unia II Skierniewice Sp. zoo – LKS Orlęta Cielądz 6:1 (3:1); br.: Miłosz Krawczyński (18), Paweł Krawczyk (38), Maciej Nalej (45) i Marcin Pieńkowski 3 (59, 62 i 85) – Rafał Głębocki (20).
GLKS RZD Żelazna LZS Macovia Maków 0:1 (0:0); br.: Patryk Błędowski (71).
GKS Manchatan Nowy Kawęczyn – MLKS Widok Skierniewice 4:2 (1:1); br.: Mateusz Paczkowski (32), Mariusz Broniarek (68) i Łukasz Dziąg 2 (80 i 87) – Krzysztof Kroć 2 (39 i 53).
GLKS Olimpia Jeżów – LUKS Juvenia Wysokienice 3:1 (0:1); br.: Piotr Szymkowski (65), Szymon Skwarek (67) i Dariusz Meszka (82) – Patryk Rosa (25).

1. SKF Zryw Wygoda (2) 12 29 42-17
2. GLKS Wołucza (1) 12 28 24-8
3. KS Jutrzenka Drzewce (3) 11 28 41-14
4. GKS Olimpia Chąśno (4) 12 22 31-20
5. GKS Manchatan Nowy Kawęczyn (5) 11 22 34-17
6. Unia II Skierniewice Sp. zoo (9) 12 16 30-38
7. LUKS Juvenia Wysokienice (6) 12 16 23-20
8. GLKS Olimpia Jeżów (10) 12 16 19-21