Podczas sesji Rady Miejskiej w Żychlinie 28 września dokonano radykalnych zmian w gminnych inwestycjach. Przyczyną takich decyzji było pismo powiatu o przełożeniu modernizacji ulicy Żeromskiego na 2018 rok.

Przesunięcie w czasie inwestycji ulicy Żeromskiego sprawiło, że burmistrz Grzegorz Ambroziak zaproponował kolejne nowe zadania. Fot. Dorota Grąbczewska

Tymczasem Żychlin, która miała partycypować w przedsięwzięciu, zabezpieczył na to w budżecie 2017 roku 1 mln 224 tys. zł plus ok. 300 tys. zł budowę kanalizacji ściekowej. W tej sytuacji włodarze miasta postanowili wykorzystać przynajmniej część tych środków na realizację innych zadań.

Całkowicie nowe inwestycje to: modernizacja ulicy Dobrzelińskiej, uporządkowanie terenu za budynkiem urzędu, gdzie ma powstać parking z odwodnieniem, poszerzenie istniejącego parkingu przy SP w Grabowie, rozbudować parkingu koło ZSP nr 2, odwodnienie zabezpieczające budynek biblioteki, rewitalizacja zieleni wokół Żychlińskiego Domu Kultury, budowa chodników i utwardzenie placu pod zewnętrzną sceną. budowa nowego przyłącza wodociągowego do domu kultury.
Zwiększono też planowane wydatki na planowane wcześniej inwestycje.

Więcej na ten temat przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina dla Żychlina, Bedlna, Oporowa i Pacyny.

 

3 komentarze

  1. Na wiejskie drogi brak kasy , ale na super wodę mineralną to kasa się znalazła . Do wyboru gazowana i niegazowana .

  2. a wiejskie drogi lep chce sie urwac jak sie jedzie rowerem

  3. A o wioskach w gminie głucho. Czy tam nie płaca podatków??? Pewnie lepiej niż rzesze żychlińskich bezrobotnych. Ale co tam wioski – liczy się niby niby miasto w którym dawno dawno temu szlachcic gnał szabla krowy ciągnące wóz z gnojem. I tak zostało!!!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.