Od kilku dni na ulicy Świętojańskiej obowiązuje nowa organizacja ruchu, która uporządkowała sytuację na drodze po otwarciu przy niej marketu.

Łowicz. Ulica Świętojańska.

W ramach nowej organizacji ruchu, kilka dni temu na nawierzchni wymalowano nowe oznakowanie poziome. Najważniejsze zmiany dotyczą sposobu parkowania pod budynkami mieszczącymi Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Świętojańska”, kierowcy nie staną tam już samochodami skośnie, ale równolegle, oprócz tego jadąc od strony drogi krajowej nr 14 wydzielony został lewoskręt, dla chcących skręcić na parking przed marketem. Pojawiło się też dużo linii wyznaczających martwe pola, kierowcy do drogi krajowej dojadą jednym pasem ruchu, węższym niż wcześniej.

Więcej o zmianach na Świętojańskiej i skrzyżowaniu tej ulicy z drogą krajową nr 14 w dzisiejszym wydaniu NŁ.

Łowicz. Ulica Świętojańska.

5 komentarzy

  1. Dziś jechałam tamtędy i też pomyślałam o rowerzystach. Co za głupek to projektował, a jeszcze głupszy posłusznie wykonał. Czy policja-drogówka opiniowała ten projekt??? Strach będzie rowerem z działki wracać. O, tak bardzo dbają o ludzi. Liczy się tylko zysk lidla.

  2. i cóż z tego, że są drogi dla rowerów,proszę się przejechać od ronda na łódzkiej do ronda przy starostwie,żadko który rower jedzie poprawnie

  3. Słyszałem że na 14 mieli w ogóle zlikwidować pas awaryjny, być może powstanie w przyszłości droga dla rowerów. To samo jest przy rondzie na Łódzkiej.

  4. Popieram Janusza.Trzeba mieć naprawdę dużo złej woli albo być tumanem żeby na tak ruchliwej drodze zlikwidować pas awaryjny.Przecież można go było zrobić choć z jednej strony.Brawo czekajmy na potrącenia a wtedy projektant do paki.

  5. Jak zwykle łowicko-carskie niechlujswo. Rowerzysta po 14 razem z samochodami jakby nie można było zrobić pasa awaryjnego od Świętojańskiej do mostu. Nie mam nic przeciw rowerzystom tylko niedouczonym bez wyobraźni projektantom. Lepiej rowerzystę pod TIRa.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.