We wtorek, 1 marca burmistrz Grzegorz Janeczek zmienił szefa Rady Nadzorczej Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Głownie.

 

Dzień wcześniej, 28 lutego odwołał z tej funkcji – powołanego jeszcze przez burmistrza Wojciecha Brzeskiego – Tomasza Ogłaskę. Uczynił to – jak podkreślił – nie odnosząc się do oceny pracy dotychczasowego przewodniczącego rady. Chciał jednak wprowadzić do władz spółki swoich zaufanych ludzi. I tak też uczynił.

Funkcję przewodniczącej RN miejskiej spółki powierzył 40-letniej łodziance Aleksandrze Agnieszce Szczygieł, która z wykształcenia jest psychologiem i legitymuje się doświadczeniem w pracy w radach nadzorczych kilku spółek m.in. w Łodzi i Zduńskiej Woli. Obecnie nie jest politycznie związana z żadną opcją polityczną.

 

W ślad za zmianą szefa RN MZWiK Sp z o.o. poszło obsadzenie fotela wiceprezesa tej spółki. Jej Zarząd liczyć może od 1 do 3 osób. Od momentu odejścia prezes Ewy Matyszczak był on jednoosobowy. Tworzył go prezes Czesław Pełka. Od minionego wtorku zarząd spółki jest ponownie dwuosobowy i oprócz prezesa Pełki zasiada w nim wiceprezes Aleksander Frach, 40-letni zgierzanin, radny Rady Miasta Zgierza obecnej kadencji, politycznie związany z PO.

 

Jak zapowiada burmistrz Janeczek, nowe osoby we władzach spółki mają pomóc m.in. w przygotowaniach do rozbudowy głowieńskiej oczyszczalni ścieków.

(rpm)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.